Resultater
Albertslund Rideklub

DRF Stævnesystem - ARKs Træningsstævne med 1. afdeling af klubmesterskaberne 2010.
13/05/2010 - 13/05/2010


Klasseoversigt
1.Sløftespring pony - valgfri højde - A
2.Klubmesterskab pony - A
3.Sløjfespring hest- valgfri højde - A
4.Klubmesterskab Hest - valgfri højde - A

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARKs Træningsstævne med 1. afdeling af klubmesterskaberne 2010.
13/05/2010 - 13/05/2010


1 Sløftespring pony - valgfri højde - A

Antal plac.: 4 Metode: B0
Dotering: Tempo: 200

Dommere: C: Alette Frænell

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

1

Saxo Højgård - 1

Amira Esati

Albertslund Rideklub

39,80

0,00

H

1

11

31

Loke (U.N.) - 1

Kia Engelsmann

Hvidovre Avedøre Rideklub

40,70

0,00

H

1

5

2

Ræveskiftets Bramble - 3

Sofie Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub

41,20

0,00

H

1

3

5

Kimberley - 3

Amira Esati

Albertslund Rideklub

42,60

0,00

H

1

10

24

United Colours - 1

Petra Wittendorf

Sportsrideklubben Vallensbæk

43,80

0,00

H

1

1

3

Benjamin - 2

Mika Laursen

Albertslund Rideklub

44,90

0,00

H

1

7

25

United Colours - 1

Petra  Wittendorf

Sportsrideklubben Vallensbæk

46,60

0,00

H

1

2

4

Benjamin - 2

Mika Laursen

Albertslund Rideklub

46,90

0,00

H

8

35

Collin - 2

Jeannie Ruprecht

Ledøje-Smørum Rideklub

41,60

4,00

H

4

34

Collin - 2

Jeannie  Ruprecht

Ledøje-Smørum Rideklub

54,30

8,00

H

Diskvalificeret

9

30

Loke (U.N.) - 1

Kia Engelsmann

Hvidovre Avedøre Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARKs Træningsstævne med 1. afdeling af klubmesterskaberne 2010.
13/05/2010 - 13/05/2010


2Klubmesterskab pony - A

Antal plac.: 1Metode: B3
Dotering: Tempo: 250

Dommere:C: Alette Frænell

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

2

Ræveskiftets Bramble - 3

Sofie Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub

40,20

0,00

H

 

27,40

0,00

1

3

22

Legenda Ox - 1

Mie  Arnvig

Albertslund Rideklub

45,50

0,00

H

 

31,10

0,00

1

4

1

Saxo Højgård - 1

Amira Esati

Albertslund Rideklub

42,50

4,00

H

1

5

Kimberley - 3

Amira Esati

Albertslund Rideklub

52,30

4,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARKs Træningsstævne med 1. afdeling af klubmesterskaberne 2010.
13/05/2010 - 13/05/2010


3Sløjfespring hest- valgfri højde - A

Antal plac.: 6Metode: B0
Dotering: Tempo: 200

Dommere:C: Alette Frænell

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

8

12

Sunrice

Helene Mønnike Hansen

Tune Sportsrideklub

42,70

0,00

H

1

22

13

Lantine

Pernille Jarlkov

Albertslund Rideklub

44,10

0,00

H

1

17

33

Wonder

Louise Reimann

Vindinge Rideklub

44,70

0,00

H

1

19

7

Flying Bee-Bob

Sara Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub

44,70

0,00

H

1

4

9

Lucky

Andrea Sjøegren

Albertslund Rideklub

45,00

0,00

H

1

10

20

Flying Fantasy

Anjelica Gluch

Albertslund Rideklub

45,30

0,00

H

1

12

32

Wonder

Louise Reimann

Vindinge Rideklub

47,00

0,00

H

1

2

10

lucky

Andrea Sjøegren

Albertslund Rideklub

49,60

0,00

H

1

13

26

Lancome

Sofie Petersen

Køge Sports Rideklub

53,00

0,00

H

1

1

23

Cashew

Sandra Kempf

Albertslund Rideklub

58,80

0,00

H

5

19

Willemientje

Louise Henriksen

Albertslund Rideklub

40,80

4,00

H

20

6

Catino

Celine Reiland Weidich

Albertslund Rideklub

40,90

4,00

H

23

14

Papaya

Mai Crafack

Kildebrønde Sport Rideklub

46,40

4,00

H

11

21

Fresh prince

Emma Luna Kabongo

Albertslund Rideklub

47,60

4,00

H

14

16

Møgelbjerg´s Santana

Angelika Nallino

Albertslund Rideklub

48,20

4,00

H

21

28

Lady Star

Lejse V. Bramminge

Tømmerup Sportsrideklub

50,60

4,00

H

6

11

Sunrice

Helene Mønnike Hansen

Tune Sportsrideklub

55,30

4,00

H

3

18

Willemientje V. D Lievendaal

Louise Henriksen

Albertslund Rideklub

56,00

4,00

H

16

29

Lady Star

Lejse V. Bramminge

Tømmerup Sportsrideklub

59,50

4,00

H

15

37

Grease Lightning

Sheku Kallon

Albertslund Rideklub

40,30

8,00

H

24

15

Papaya

Mai Crafack

Kildebrønde Sport Rideklub

44,00

8,00

H

7

8

Lindgaardens Revlon

Berit Benda Schleimann

Albertslund Rideklub

46,30

8,00

H

18

27

Lancome

Sofie Petersen

Køge Sports Rideklub

71,50

16,00

H

Diskvalificeret

9

36

Grease Lightning

Sheku Kallon

Albertslund Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARKs Træningsstævne med 1. afdeling af klubmesterskaberne 2010.
13/05/2010 - 13/05/2010


4Klubmesterskab Hest - valgfri højde - A

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering: Tempo: 300

Dommere:C: Alette Frænell

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

13

Lantine

Pernille Jarlkov

Albertslund Rideklub

45,70

0,00

H

 

25,20

0,00

1

2

7

6

Catino

Celine Reiland Weidich

Albertslund Rideklub

41,30

0,00

H

 

26,60

4,00

1

1

20

Flying Fantasy

Anjelica Gluch

Albertslund Rideklub

45,50

4,00

H

2

21

Fresh prince

Emma Luna Kabongo

Albertslund Rideklub

46,80

4,00

H

4

7

Flying Bee-Bob

Sara Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub

43,40

8,00

H

Diskvalificeret

3

16

Møgelbjerg´s Santana

Angelika Nallino

Albertslund Rideklub

H

Opgivet

6

17

Ce Zanne

Angelika Nallino

Albertslund Rideklub

H

Top | Retur