Resultater
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram - Albertslund Rideklub
06/03/2010 - 07/03/2010


Klasseoversigt
1.LD2-B Ponyer - A
2.LC2-B Ponyer - A
3.LB1-B Ponyer - A
4.LB3-B Ponyer - A
5.LA1-B Ponyer - A
6.LA3-B Ponyer - A
8.LD2-B Heste - A
9.LC2-A Heste - A
10.LB1-A Heste - A
12.LA1-A Heste - A
13.LA3-A Heste - A
14.MB0-A Heste - A

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
06/03/2010 - 07/03/2010


1 LD2-B Ponyer - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere: C: Louise Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

11

56

Day-lights Ennoble - 1

Pernille  Schlott

Hillerød Sportsrideklub



134,00
1



134

74,4

1

4

67

Stella - 1

Julie  Ladegaard

Albertslund Rideklub



132,00
2



132

73,3

2

8

110

Korresborg Verdi - 3

Cecilie Ølvang Madsen

Lejre Rideklub



124,00
3



124

68,9

3

7

48

Bæklunds Mario - 2

Olivia Vestergaard

Helsinge Rideklub



122,00
4



122

67,8

4

2

60

Ruth - 1

Nanna Wentzel

Albertslund Rideklub



121,00
5



121

67,2

5

58

Malthe Steengaard

Josefine Ringgaard Møller

Sportsrideklubben Vallensbæk



120,00
6



120

66,7

3

57

Legenda - 1

Mie Arnvig

Albertslund Rideklub



118,00
7



118

65,6

1

41

Trold - 1

Anette  Hedlund

Albertslund Rideklub



117,00
8



117

65,0

9

29

Waldos Picasso - 1

Olivia Pescatori

Stevnsbogaard Rideklub



111,00
9



111

61,7

10

109

Thers Hey Harlekin - 2

Maria Mejlgaard Jensen

Vestegnens Rideklub






Disk

6

50

Hesteklewa Delight

Sofie Hambro Kofod

Sportsrideklubben






Opgi

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
06/03/2010 - 07/03/2010


2LC2-B Ponyer - A

Antal plac.: 6
Dotering:

Dommere:C: Louise Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

20

63

Saxo Højgård - 1

Amira Esati

Albertslund Rideklub



174,00
1



174

79,1

1

22

53

Sabina - 2

Luna Mølgaard Christensen

Slangerup-Lynge Rideklub



172,00
2



172

78,2

2

18

64

Look At Me - 1

Amalie Skjellerup Bang

Slangerup-Lynge Rideklub



170,00
3



170

77,3

3

19

66

Woldstreek's Wendy - 1

Clara Hjelt

Slangerup-Lynge Rideklub



170,00
3



170

77,3

3

11

25

Odbjergs Bento - 1

Sissel Nagel Andersen

Hundested Sportsrideklub



165,00
5



165

75,0

5

4

67

Stella - 1

Julie  Ladegaard

Albertslund Rideklub



164,00
6



164

74,5

6

13

55

Safir

Stella M. Kristensen

Hillerød Sportsrideklub



162,00
7



162

73,6

12

62

Menai On A Promise - 1

Amalie Knudsen

Holmegårdens Rideklub



160,00
8



160

72,7

10

51

Destiny - 1

Johanne Murel Vilstrup

Stutsborg Rideklub



149,00
9



149

67,7

7

48

Bæklunds Mario - 2

Olivia Vestergaard

Helsinge Rideklub



145,00
10



145

65,9

17

46

Marjan

Nikolaj Brettschneider

Slettebjerggaard Rideforening



143,00
11



143

65,0

5

58

Malthe Steengaard

Josefine Ringgaard Møller

Sportsrideklubben Vallensbæk



141,00
12



141

64,1

3

57

Legenda - 1

Mie Arnvig

Albertslund Rideklub



138,00
13



138

62,7

21

2

Chanel - 1

Nanna Isabella Madsen

Slangerup-Lynge Rideklub



136,00
14



136

61,8

14

54

Stegstedgårds Rivaldo - 1

Erika Juhl Jensen

Sportsrideklubben Vallensbæk



135,00
15



135

61,4

1

41

Trold - 1

Anette  Hedlund

Albertslund Rideklub



134,00
16



134

60,9

6

50

Hesteklewa Delight

Sofie Hambro Kofod

Sportsrideklubben



124,00
17



124

56,4

16

47

Sandy - 1

Louise Hansen

Slettebjerggaard Rideforening



122,00
18



122

55,5

15

52

Doline - 1

Mie Trolle Jacobsen

Vestegnens Rideklub



121,00
19



121

55,0

8

110

Korresborg Verdi - 3

Cecilie Ølvang Madsen

Lejre Rideklub



120,00
20



120

54,5

9

29

Waldos Picasso - 1

Olivia Pescatori

Stevnsbogaard Rideklub



116,00
21



116

52,7

2

60

Ruth - 1

Nanna Wentzel

Albertslund Rideklub



110,00
22



110

50,0

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
06/03/2010 - 07/03/2010


3LB1-B Ponyer - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

1

Majgårdens Apricot - 1

Laura Kofod

Midtsjællands Rideklub



193,00
1



193

68,9

1

4

53

Sabina - 2

Luna Mølgaard Christensen

Slangerup-Lynge Rideklub



178,00
2



178

63,6

2

11

3

Vejlebro´s Ringo - 2

Mathilde Nødskov Aguirre

Gentofte Rideklub



177,00
3



177

63,2

3

7

68

Ræveskiftets Bramble - 3

Sofie Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub



174,00
4



174

62,1

9

26

Van Dango - 1

Celine Beckman Johansen

Vestskovens Rideklub



172,00
5



172

61,4

2

63

Saxo Højgård - 1

Amira Esati

Albertslund Rideklub



171,00
6



171

61,1

6

113

Borrebjerg´s Mascot - 1

Maja Kold

Rideklubben Epona



170,00
7



170

60,7

1

66

Woldstreek's Wendy - 1

Clara Hjelt

Slangerup-Lynge Rideklub



169,00
8



169

60,4

8

61

Musto - 1

Heidi Holst-Jensen

Øresundskystens Rideklub



156,00
9



156

55,7

3

2

Chanel - 1

Nanna Isabella Madsen

Slangerup-Lynge Rideklub



143,00
10



143

51,1

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
06/03/2010 - 07/03/2010


4LB3-B Ponyer - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

1

Majgårdens Apricot - 1

Laura Kofod

Midtsjællands Rideklub



190,00
1



190

67,9

1

10

4

Conrad Wales - 2

Sophie Nyholm Kristensen

Midtsjællands Rideklub



182,00
2



182

65,0

2

6

7

Hovmarkens Lollipop - 2

Kira Friis Sanvig

Ballerup Rideklub



180,00
3



180

64,3

3

9

40

E.T. Højgård - 2

Cathrine B Schleimann

Albertslund Rideklub



180,00
3



180

64,3

3

4

111

Ocebio - 1

Michala Mejlgaard Jensen

Vestegnens Rideklub



178,00
5



178

63,6

3

3

Vejlebro´s Ringo - 2

Mathilde Nødskov Aguirre

Gentofte Rideklub



176,00
6



176

62,9

5

6

Miss Money Penny - 1

Nina Berentzen

Sportsrideklubben Petersborg



172,00
7



172

61,4

7

45

Catinka Damgaard - 1

Lejse V. Bramminge

Tømmerup Sportsrideklub



169,00
8



169

60,4

1

26

Van Dango - 1

Celine Beckman Johansen

Vestskovens Rideklub



160,00
9



160

57,1

11

8

Catwalk Af Stensnæs - 1

Josefine E. H. Jørgensen

Gentofte Rideklub



147,00
10



147

52,5

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
06/03/2010 - 07/03/2010


5LA1-B Ponyer - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

4

Conrad Wales - 2

Sophie Nyholm Kristensen

Midtsjællands Rideklub



196,00
1



196

67,6

1

11

9

Sylvan´s Rivaldo - 2

Simone Louise Fersner

Nordsjællands Sportsrideklub



193,00
2



193

66,6

2

10

10

Accent - 2

Amalie Schalburg

Nordsjællands Sportsrideklub



188,00
3



188

64,8

3

3

7

Hovmarkens Lollipop - 2

Kira Friis Sanvig

Ballerup Rideklub



183,00
4



183

63,1

4

14

49

Rocky - 1

Caroline Hilbert Eriksen

Nordsjællands Sportsrideklub



181,00
5



181

62,4

1

111

Ocebio - 1

Michala Mejlgaard Jensen

Vestegnens Rideklub



181,00
5



181

62,4

6

39

E.T. Højgård - 2

Frederikke B. Schleimann

Albertslund Rideklub



178,00
7



178

61,4

15

34

Skovlykkes Choice - 2

Cecilia Larsen

Greve Rideklub



175,00
8



175

60,3

2

6

Miss Money Penny - 1

Nina Berentzen

Sportsrideklubben Petersborg



166,00
9



166

57,2

9

114

I'm Zidan - 1

Amaja Loncarevic

Sportsrideklubben Vallensbæk



164,00
10



164

56,6

13

59

Monique

Katrine Lykke Jensen

Stutsborg Rideklub



163,00
11



163

56,2

12

65

Clovis Vo Zuid Vermanshoek - 1

Freja Kruize

Horns Herreds Rideklub



160,00
12



160

55,2

4

45

Catinka Damgaard - 1

Lejse V. Bramminge

Tømmerup Sportsrideklub



155,00
13



155

53,4

8

11

Odbjergs Gazella - 1

Rikke B. Christensen

Holmegårdens Rideklub



146,00
14



146

50,3

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
06/03/2010 - 07/03/2010


6LA3-B Ponyer - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

9

Sylvan´s Rivaldo - 2

Simone Louise Fersner

Nordsjællands Sportsrideklub



196,00
1



196

65,3

1

7

49

Rocky - 1

Caroline Hilbert Eriksen

Nordsjællands Sportsrideklub



194,00
2



194

64,7

2

6

5

Moon Shine - 1

Lejse V. Bramminge

Tømmerup Sportsrideklub



192,00
3



192

64,0

3

5

59

Monique

Katrine Lykke Jensen

Stutsborg Rideklub



179,00
4



179

59,7

9

12

Elmholts Honnet - 2

Josefine Brogaard

Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub



176,00
5



176

58,7

8

34

Skovlykkes Choice - 2

Cecilia Larsen

Greve Rideklub



176,00
5



176

58,7

4

65

Clovis Vo Zuid Vermanshoek - 1

Freja Kruize

Horns Herreds Rideklub






Opgi

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
06/03/2010 - 07/03/2010


8LD2-B Heste - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Louise Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

106

Retorik

Lill Beisheim

Sportsrideklubben



154,00
1



154

85,6

1

7

75

Willemientje v.d Lievendaal

Louise Rueholm Henriksen

Albertslund Rideklub



146,00
2



146

81,1

2

1

102

Emil

Renée Puk Hansen

Albertslund Rideklub



144,00
3



144

80,0

3

5

31

Møgelbjerg´s Santana

Angelika Nallino

Albertslund Rideklub



140,00
4



140

77,8

2

91

Duchess

Camilla  Kjeldsmark

Albertslund Rideklub



137,00
5



137

76,1

6

82

Bonito

Betina G. Nielsen

Albertslund Rideklub



127,00
6



127

70,6

8

94

D.D. Fletcher

Camilla Frederiksen

Albertslund Rideklub



119,00
7



119

66,1

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
06/03/2010 - 07/03/2010


9LC2-A Heste - A

Antal plac.: 5
Dotering:

Dommere:C: Louise Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

9

89

Carisma M.

Christina Nielsen

Nordsjællands Sportsrideklub



183,00
1



183

79,6

1

1

75

Willemientje v.d Lievendaal

Louise Rueholm Henriksen

Albertslund Rideklub



168,00
2



168

73,0

2

6

86

Frinka

Mia Pedersen

Rideklubben Vestervang



167,00
3



167

72,6

3

7

87

Rock N'Royal Horsebo

Karina Müller

Maarum Rideklub



167,00
3



167

72,6

3

15

100

China

Marie Kullberg

Albertslund Rideklub



165,00
5



165

71,7

5

4

77

Cobra

Alette Frænell

Vestegnens Rideklub



161,00
6



161

70,0

11

27

Salsmoses Musicante

Gina Scoppa

Hedehusgårdens Rideklub



158,00
7



158

68,7

16

107

Karel

Sara Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub



158,00
7



158

68,7

13

112

Djacobi - 2

Cecilie Sørensen

Albertslund Rideklub



155,00
9



155

67,4

18

73

ANNAPURNA

Bente Jakob

Albertslund Rideklub



139,00
10



139

60,4

19

70

Flying Fantasy

Mia Sonberg

Albertslund Rideklub



138,00
11



138

60,0

23

14

Sallicath

Helle Christensen

Frederiksværk Rideklub



137,00
12



137

59,6

14

99

Ups

Julia Vasnel

Albertslund Rideklub



134,00
13



134

58,3

10

95

Shiva

Lykke Andersen

Hjortespring Rideklub



133,00
14



133

57,8

8

33

Ursela

Christina  Bohlbro

Hedehusgårdens Rideklub



131,00
15



131

57,0

2

94

D.D. Fletcher

Camilla Frederiksen

Albertslund Rideklub



129,00
16



129

56,1

5

78

Manat

Charlotte Sørensen

Vestegnens Rideklub



118,00
17



118

51,3

21

88

Bastian Bro

Liv Alexandra Eriksen

Kongelundens Rideklub






Disk

17

84

Ambrozius Firfod

Sophie Ahm

Holmegårdens Rideklub






Opgi

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
06/03/2010 - 07/03/2010


10LB1-A Heste - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

107

Karel

Sara Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub



178,00
1



178

65,9

1

12

83

Surprise

Mie Christine  Langager

Albertslund Rideklub



175,00
2



175

64,8

2

11

35

Wembly's Highness

Trine Holm Søgaard

Hesselrød Rideklub



168,00
3



168

62,2

3

8

14

Sallicath

Helle Christensen

Frederiksværk Rideklub



166,00
4



166

61,5

3

73

ANNAPURNA

Bente Jakob

Albertslund Rideklub



166,00
4



166

61,5

9

15

His Majesty Nexen

Maj-Britt Clayton

Stutsborg Rideklub



158,00
6



158

58,5

10

72

Larsen

Mette Frederiksen

Greve Rideklub



156,00
7



156

57,8

4

70

Flying Fantasy

Mia Sonberg

Albertslund Rideklub



154,00
8



154

57,0

6

88

Bastian Bro

Liv Alexandra Eriksen

Kongelundens Rideklub






Disk

2

84

Ambrozius Firfod

Sophie Ahm

Holmegårdens Rideklub






Opgi

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
06/03/2010 - 07/03/2010


12LA1-A Heste - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

16

Atterupgaards Minelli

Michael Sinding

Midtsjællands Rideklub



189,00
1



189

72,7

1

8

76

Jestis La-Jana

Hanne Brænden Fet

Midtsjællands Rideklub



184,00
2



184

70,8

2

4

28

Slæggerups Michigan

Michelle Werge Frandsen

Midtsjællands Rideklub



176,00
3



176

67,7

3

2

108

Amie - 1

Lizette Berner

Sportsrideklubben Vallensbæk



176,00
3



176

67,7

3

6

93

Nygaards Zafritto

Ditte Rasmussen

Nordsjællands Sportsrideklub



172,00
5



172

66,2

3

30

Ce Zanne

Angelika Nallino

Albertslund Rideklub



170,00
6



170

65,4

7

101

Heslegårds Rolf

Christina Holm Jense

Greve Rideklub



170,00
6



170

65,4

13

42

Langmosegårds Martell

Lene Larsen

Ledøje-Smørum Rideklub



168,00
8



168

64,6

5

85

Anastasia

Cecilie Caroline Buch

Sportsrideklubben Vallensbæk



168,00
8



168

64,6

11

18

Prima Ballerina

Line Bjarnholt Mune

Holte Ride-Klub



164,00
10



164

63,1

1

83

Surprise

Mie Christine  Langager

Albertslund Rideklub



163,00
11



163

62,7

12

32

Liane 154

Mia K. Jensen

Sportsrideklubben Vallensbæk



160,00
12



160

61,5

9

81

Chatels Russo

Heidi Vilhelmsen

Sportsrideklubben Vallensbæk



157,00
13



157

60,4

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
06/03/2010 - 07/03/2010


13LA3-A Heste - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Helena Wachmann

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

79

Zeolit

Carina Rask Bak

Ballerup Rideklub



198,00
1



198

68,3

1

4

98

Amaja Firfod

Michala Fagerlind

Ballerup Rideklub



184,00
2



184

63,4

2

5

19

Hyacint Frydendal

Pernille Træholt

Ledøje-Smørum Rideklub



172,00
3



172

59,3

1

32

Liane 154

Mia K. Jensen

Sportsrideklubben Vallensbæk



164,00
4



164

56,6

2

42

Langmosegårds Martell

Lene Larsen

Ledøje-Smørum Rideklub



161,00
5



161

55,5

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
06/03/2010 - 07/03/2010


14MB0-A Heste - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Helena Wachmann

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

22

After Welt

Laura Printzlau Mølvig

Midtsjællands Rideklub



255,00
1



255

65,4

1

3

21

Agersbøls Smilla

Amalie Skou Hansen

Vindinge Rideklub



254,00
2



254

65,1

2

2

23

Brandtoftes Caloc

Jeanette Helmer Poulsen

Ballerup Rideklub



246,00
3



246

63,1

6

20

Roché Royal

Silke Frederikke Fersner

Nordsjællands Sportsrideklub



241,00
4



241

61,8

5

24

Uno C.

Sofie A. Rasmussen

Frederiksværk Rideklub



241,00
4



241

61,8

4

90

Sandro

Julie Bjerg

Ballerup Rideklub



229,00
6



229

58,7

Top | Retur