Resultater
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram - Albertslund Rideklub
17/10/2009 - 18/10/2009


Klasseoversigt
1.LD2-B Ponyer - A
2.LC2-B Ponyer - A
3.LB1-B Ponyer - A
4.LB3-B Ponyer - A
5.LA1-B Ponyer - A
6.LA3-B Ponyer - A
7.1. runde af klubmesterkabet 2009 for ponyer, min. LB1-B - A
8.LD2- Heste - A
9.LC2-Heste - A
10.LB1-A Heste - A
11.LB3-A Heste - A
12.LA1-A Heste - A
13.LA3-A Heste - A
14.MB0-A Heste - A
15.1. runde af klubmesterskab for heste 2009, min. LB1-A - A

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
17/10/2009 - 18/10/2009


1 LD2-B Ponyer - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere: C: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

89

Bitten - 1

Nanna Wentzel

Albertslund Rideklub



114,00
1



114

63,3

1

2

52

Trold - 1

Anette  Hedlund

Albertslund Rideklub



113,00
2



113

62,8

3

22

Joker - 2

Ninett  Rasmussen

Ballerup Rideklub



103,00
3



103

57,2

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
17/10/2009 - 18/10/2009


2LC2-B Ponyer - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

38

Saxo Højgård - 1

Amira Esati

Albertslund Rideklub



150,00
1



150

68,2

1

9

35

Bæklunds Leonardo - 1

Axel Moss Kjær

Vedbæk Rideklub



146,00
2



146

66,4

2

3

78

Oberst - 1

Anja Løhmann

Albertslund Rideklub



146,00
2



146

66,4

2

6

97

Sabina - 2

Luna Mølgaard Christensen

Slangerup-Lynge Rideklub



143,00
4



143

65,0

10

77

Ræveskiftets Bramble - 3

Sofie Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub



137,00
5



137

62,3

7

91

Mr. Saxo Vallentino - 1

Freya  Madsen

Vestegnens Rideklub



134,00
6



134

60,9

5

22

Joker - 2

Ninett  Rasmussen

Ballerup Rideklub



131,00
7



131

59,5

1

90

Sigurd - 2

Cecilie  Holm

Albertslund Rideklub



128,00
8



128

58,2

4

52

Trold - 1

Anette  Hedlund

Albertslund Rideklub



125,00
9



125

56,8

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
17/10/2009 - 18/10/2009


3LB1-B Ponyer - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

58

Højvangens Glenn-Roy - 1

Sofie Sarlvit Danielsen

Gentofte Rideklub



186,00
1



186

66,4

1

5

1

Tobias - 2

Laura Kofod

Midtsjællands Rideklub



185,00
2



185

66,1

2

3

29

Skovlunds Fighter - 1

Emilia Kortbech Gadebusch

Vestegnens Rideklub



183,00
3



183

65,4

3

7

43

E.T. Højgård - 2

Frederikke B. Schleimann

Albertslund Rideklub



180,00
4



180

64,3

1

97

Sabina - 2

Luna Mølgaard Christensen

Slangerup-Lynge Rideklub



178,00
5



178

63,6

4

77

Ræveskiftets Bramble - 3

Sofie Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub



171,00
6



171

61,1

2

91

Mr. Saxo Vallentino - 1

Freya  Madsen

Vestegnens Rideklub



168,00
7



168

60,0

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
17/10/2009 - 18/10/2009


4LB3-B Ponyer - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

58

Højvangens Glenn-Roy - 1

Sofie Sarlvit Danielsen

Gentofte Rideklub



184,00
1



184

65,7

1

4

2

West Side Sweet Mafalda - 1

Anna Hjortlund Hatorp

Hesselrød Rideklub



179,00
2



179

63,9

2

1

65

Clovis Vo Zuid Vermanshoek - 1

Freja Kruize

Horns Herreds Rideklub



177,00
3



177

63,2

3

1

Tobias - 2

Laura Kofod

Midtsjællands Rideklub



173,00
4



173

61,8

5

3

Lilleprins - 1

Emma Dueholm

Horns Herreds Rideklub



173,00
4



173

61,8

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
17/10/2009 - 18/10/2009


5LA1-B Ponyer - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

2

West Side Sweet Mafalda - 1

Anna Hjortlund Hatorp

Hesselrød Rideklub



193,00
1



193

66,6

1

4

93

Thengels Knight - 1

Kathrine Søby

Helsinge Rideklub



187,00
2



187

64,5

2

6

61

Accent - 2

Amalie Schalburg

Nordsjællands Sportsrideklub



185,00
3



185

63,8

3

7

4

Simba - 2

Sophie Ahm

Holmegårdens Rideklub



184,00
4



184

63,4

2

65

Clovis Vo Zuid Vermanshoek - 1

Freja Kruize

Horns Herreds Rideklub



179,00
5



179

61,7

5

3

Lilleprins - 1

Emma Dueholm

Horns Herreds Rideklub



175,00
6



175

60,3

1

43

E.T. Højgård - 2

Frederikke B. Schleimann

Albertslund Rideklub



175,00
6



175

60,3

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
17/10/2009 - 18/10/2009


6LA3-B Ponyer - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

49

Surprice - 1

Louise Rytkjær

Tømmerup Sportsrideklub



198,00
1



198

66,0

1

4

6

Moon Shine - 1

Lejse V. Bramminge

Tømmerup Sportsrideklub



197,00
2



197

65,7

2

3

4

Simba - 2

Sophie Ahm

Holmegårdens Rideklub



192,00
3



192

64,0

2

5

Indian Plet - 1

Simone Krathmann Gehrt

Hesselrød Rideklub



184,00
4



184

61,3

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
17/10/2009 - 18/10/2009


71. runde af klubmesterkabet 2009 for ponyer, min. LB1-B - A

Antal plac.: 1
Dotering:

Dommere:C: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

7

Mr. Magic - 1

Amanda Bjørnebo Hansen

Albertslund Rideklub



256,00
1



256

256,0

1

1

78

Oberst - 1

Anja Løhmann

Albertslund Rideklub



168,00
2



168

168,0

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
17/10/2009 - 18/10/2009


8LD2- Heste - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

8

94

Kaprilando

Tina Dufour

Rideklubben Frederiksborg



125,00
1



125

69,4

1

3

41

Willemientje v.d Lievendaal

Louise Rueholm Henriksen

Albertslund Rideklub



122,00
2



122

67,8

2

2

86

Emil

Renée Puk Hansen

Albertslund Rideklub



122,00
2



122

67,8

2

9

88

Sandhuset's Carmina B

Christina Moffat Knutzen

Maarum Rideklub



121,00
4



121

67,2

5

40

Bonito

Betina G. Nielsen

Albertslund Rideklub



115,00
5



115

63,9

6

51

Cherine

Pernille Larsen

Albertslund Rideklub



115,00
5



115

63,9

7

85

Luna La Rouge

Nanna Rasmussen

Albertslund Rideklub



108,00
8



108

60,0

4

46

D.D. Fletcher

Camilla Frederiksen

Albertslund Rideklub



102,00
9



102

56,7

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
17/10/2009 - 18/10/2009


9LC2-Heste - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

11

31

Caruso

Louise Jensen

Sportsrideklubben Vallensbæk



158,00
1



158

68,7

1

7

9

Tanholms Share

Heidi Marie Nielsen

Gribskov Rideklub



152,00
2



152

66,1

2

10

71

Anastasia

Cecilie Caroline Buch

Sportsrideklubben Vallensbæk



148,00
3



148

64,3

3

3

33

Anna Purna

Bente Jakob

Albertslund Rideklub



147,00
4



147

63,9

4

13

56

Symfoni

Thomas Iversen

Hundested Sportsrideklub



146,00
5



146

63,5

6

92

Coco

Tine Jensen

Lundtofte Rideklub



146,00
5



146

63,5

4

8

His Majesty Nexen

Maj-Britt Clayton

Stutsborg Rideklub



145,00
7



145

63,0

9

11

Cosette

Katrine Hartz

Sportsrideklubben



145,00
7



145

63,0

8

87

Legenda

Tenna Olsen

Albertslund Rideklub



137,00
9



137

59,6

5

26

Zorro

Natasja gürel Pedersen

Ballerup Rideklub



134,00
10



134

58,3

12

84

Luna La Rouge

Maria T Jensen

Albertslund Rideklub



132,00
11



132

57,4

1

85

Luna La Rouge

Nanna Rasmussen

Albertslund Rideklub



130,00
12



130

56,5

2

51

Cherine

Pernille Larsen

Albertslund Rideklub



129,00
13



129

56,1

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
17/10/2009 - 18/10/2009


10LB1-A Heste - A

Antal plac.: 5
Dotering:

Dommere:C: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

31

Caruso

Louise Jensen

Sportsrideklubben Vallensbæk



179,00
1



179

66,3

1

11

48

Rosita

Carina Hansen

Albertslund Rideklub



176,00
2



176

65,2

2

16

54

Kraglunds Diggimond

Kirstine Larsen

Ledøje-Smørum Rideklub



172,00
3



172

63,7

3

19

75

Jako´s Bonbon

Rie Cecilie Corfitz

Hundested Sportsrideklub



171,00
4



171

63,3

4

10

82

Duchess

Angelika Nallino

Albertslund Rideklub



169,00
5



169

62,6

5

18

50

Kjærholm´S Serena

Simone J. Sonnichsen

Karlslunde Rideklub



168,00
6



168

62,2

4

11

Cosette

Katrine Hartz

Sportsrideklubben



167,00
7



167

61,9

13

83

N.O.H.s Florina

Anne Borre Andersen

Slangerup-Lynge Rideklub



165,00
8



165

61,1

6

71

Anastasia

Cecilie Caroline Buch

Sportsrideklubben Vallensbæk



164,00
9



164

60,7

9

45

Lantine

Pernille Jarlkov

Albertslund Rideklub



163,00
10



163

60,4

3

56

Symfoni

Thomas Iversen

Hundested Sportsrideklub



161,00
11



161

59,6

7

60

Sir Baron Baxter Bazz

Sielja Dantved

Midtsjællands Rideklub



161,00
11



161

59,6

1

33

Anna Purna

Bente Jakob

Albertslund Rideklub



160,00
13



160

59,3

2

87

Legenda

Tenna Olsen

Albertslund Rideklub



158,00
14



158

58,5

14

24

Magic Bright Star

Mia Marshall

Albertslund Rideklub



155,00
15



155

57,4

8

63

Flying Fantasy

Mia Sonberg

Albertslund Rideklub



153,00
16



153

56,7

12

74

Dragonen´s Santhos

Lene Stiler

Ballerup Rideklub



150,00
17



150

55,6

15

23

Jacmani

Karina  Møss

Ledøje-Smørum Rideklub



143,00
18



143

53,0

17

59

Refsgaard´S Bryson

Sielja Dantved

Midtsjællands Rideklub






Disk

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
17/10/2009 - 18/10/2009


11LB3-A Heste - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Helle Holst Pedersen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

10

Valløs Medea

Diana Larsen

Frederiksværk Rideklub



173,00
1



173

66,5

1

8

55

Mountheavens Lipsha

Mette Jensen

Frederiksværk Rideklub



173,00
1



173

66,5

1

7

53

Rocky Af Lilleris

Sophia O. Lund

Ledøje-Smørum Rideklub



165,00
3



165

63,5

3

3

50

Kjærholm´S Serena

Simone J. Sonnichsen

Karlslunde Rideklub



163,00
4



163

62,7

10

60

Sir Baron Baxter Bazz

Sielja Dantved

Midtsjællands Rideklub



161,00
5



161

61,9

4

44

Traneenggårds Athene

Anjelica Gluch

Albertslund Rideklub



150,00
6



150

57,7

5

72

Langmosegårds Martell

Lene Larsen

Ledøje-Smørum Rideklub






Disk

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
17/10/2009 - 18/10/2009


12LA1-A Heste - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Helle Holst Pedersen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

13

34

Monalisa Tyler

Natasha Mørck

Stutsborg Rideklub



173,00
1



173

66,5

1

6

14

Uno C.

Sofie A. Rasmussen

Frederiksværk Rideklub



171,00
2



171

65,8

2

8

76

Flying Bee-Bob

Sara Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub



169,00
3



169

65,0

3

14

25

Shiron Ox

Anette Gøbel Villadsen

Vestegnens Rideklub



168,00
4



168

64,6

4

15

73

Liane 154

Mia K. Jensen

Sportsrideklubben Vallensbæk



168,00
4



168

64,6

4

3

55

Mountheavens Lipsha

Mette Jensen

Frederiksværk Rideklub



167,00
6



167

64,2

11

67

Catino

Celine Reiland Weidich

Albertslund Rideklub



166,00
7



166

63,8

2

53

Rocky Af Lilleris

Sophia O. Lund

Ledøje-Smørum Rideklub



165,00
8



165

63,5

1

75

Jako´s Bonbon

Rie Cecilie Corfitz

Hundested Sportsrideklub



164,00
9



164

63,1

7

10

Valløs Medea

Diana Larsen

Frederiksværk Rideklub



161,00
10



161

61,9

9

13

Heslegård´s Martin

Maiken Heje Nielsen

Frederiksværk Rideklub



159,00
11



159

61,2

12

81

Cæsar

Kristina Brun Købsted

Vestegnens Rideklub



157,00
12



157

60,4

5

15

Étoile

Sandra Selsmark

Nordsjællands Sportsrideklub



148,00
13



148

56,9

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
17/10/2009 - 18/10/2009


13LA3-A Heste - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Helena Wachmann

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

73

Liane 154

Mia K. Jensen

Sportsrideklubben Vallensbæk



183,00
1



183

63,1

1

14

18

Bysteds Zeus

Malene Sonne

Nordsjællands Sportsrideklub



179,00
2



179

61,7

2

7

42

Amaja Firfod

Michala Fagerlind

Ballerup Rideklub



177,00
3



177

61,0

3

6

66

Carika

Lis Ley Larsen

Holmegårdens Rideklub



177,00
3



177

61,0

3

3

25

Shiron Ox

Anette Gøbel Villadsen

Vestegnens Rideklub



174,00
5



174

60,0

2

34

Monalisa Tyler

Natasha Mørck

Stutsborg Rideklub



170,00
6



170

58,6

12

16

Dalgaard´S Debi

Pernille Karlsen

Ballerup Rideklub



168,00
7



168

57,9

10

72

Langmosegårds Martell

Lene Larsen

Ledøje-Smørum Rideklub



167,00
8



167

57,6

9

70

Skovlygårds Gameboy

Bettina Pedersen

Greve Rideklub



161,00
9



161

55,5

8

47

Camilla Skellerød

Christine Rehder Christensen

Sportsrideklubben Vallensbæk



149,00
10



149

51,4

1

81

Cæsar

Kristina Brun Købsted

Vestegnens Rideklub



149,00
10



149

51,4

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
17/10/2009 - 18/10/2009


14MB0-A Heste - A

Antal plac.: 2
Dotering:

Dommere:C: Helena Wachmann

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

20

Elmegårdens Rubin

Anna Sophia Alexia Georgakatos

Holte Ride-Klub



254,00
1



254

65,1

1

1

96

Marzarin

Gilbert Nielsen

Kongelundens Rideklub



247,00
2



247

63,3

2

5

19

Brandtoftes Caloc

Jeanette Helmer Poulsen

Ballerup Rideklub



241,00
3



241

61,8

4

21

Las Vegas

Sandra Selsmark

Nordsjællands Sportsrideklub



240,00
4



240

61,5

6

39

Milton Af Støvlebæk

Susanne Keil Bruhn

Slangerup-Lynge Rideklub



234,00
5



234

60,0

3

37

Disney

Camilla Nielsen

Greve Rideklub



214,00
6



214

54,9

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub
17/10/2009 - 18/10/2009


151. runde af klubmesterskab for heste 2009, min. LB1-A - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Helena Wachmann

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

67

Catino

Celine Reiland Weidich

Albertslund Rideklub



64,81
1



65

64,8

1

10

79

Kielsgårdens Arkiboy

Janni Ørts

Albertslund Rideklub



63,35
2



63

63,4

2

8

76

Flying Bee-Bob

Sara Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub



62,28
3



62

62,3

3

4

48

Rosita

Carina Hansen

Albertslund Rideklub



61,48
4



61

61,5

2

41

Willemientje v.d Lievendaal

Louise Rueholm Henriksen

Albertslund Rideklub



58,89
5



59

58,9

3

45

Lantine

Pernille Jarlkov

Albertslund Rideklub



56,67
6



57

56,7

1

82

Duchess

Angelika Nallino

Albertslund Rideklub



56,67
6



57

56,7

7

44

Traneenggårds Athene

Anjelica Gluch

Albertslund Rideklub



55,00
8



55

55,0

5

63

Flying Fantasy

Mia Sonberg

Albertslund Rideklub



54,44
9



54

54,4

Top | Retur