Resultater
Albertslund Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - ARK udvidede klubstævne i spring
19/02/2012 - 19/02/2012


Klasseoversigt
1.LE Springning Ponyer B3 - A
2.LD Springning Ponyer B3 - A
3.LC Springning Ponyer B3 - A
4.LB2** Springning Ponyer B4 - A
5.LA1* Springning Ponyer B4 - A
6.Kyllinge-springning Heste B3 - A
7.LE Springning Heste B3 - A
8.LD Springning Heste B3 - A
9.LC Springning Heste B4 - A
10.LB1* Springning Heste B4 - A

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udvidede klubstævne i spring
19/02/2012 - 19/02/2012


1 LE Springning Ponyer B3 - A

Antal plac.: 3 Metode: B3
Dotering:

Dommere: C: Linda Juul

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

7

46

LADY - 2

Cecilie Sjørup-Johnsen

Vestskovens Rideklub

33,100

0,000

H

 

24,500

0,000

1

2

4

54

FLYING HIGH - 3

Caroline Amalie Bagh

Vestskovens Rideklub

37,900

0,000

H

 

26,800

0,000

1

3

8

19

ROCKY MOUNTAIN - 1

Emely Petersen

Albertslund Rideklub

49,100

0,000

H

 

31,600

0,000

1

3

8

BLACK DANCER - 3

Jeppe Gobert Lorentzen

Odsherreds Rideklub

46,900

0,000

H

 

33,100

0,000

1

1

33

FREICA - 3

Ida Ursin

Karlslunde Rideklub

49,200

0,000

H

 

51,400

4,000

1

6

37

FIGHTER - 2

Annika Bitsch

Salsmose Sportsrideklub

58,100

0,000

H

 

55,500

4,000

1

Diskvalificeret

5

15

ROCKY

 Filippa My

Odsherreds Rideklub

47,300

0,000

H

 

Diskvalificeret

1

9

43

ALEX - 1

Lærke Sørensen

Salsmose Sportsrideklub

79,200

14,000

H

Diskvalificeret

2

29

SPRING FLOWER - 3

Kimmie Theill

Odsherreds Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udvidede klubstævne i spring
19/02/2012 - 19/02/2012


2LD Springning Ponyer B3 - A

Antal plac.: 4Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Linda Juul

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

7

46

LADY - 2

Cecilie Sjørup-Johnsen

Vestskovens Rideklub

35,400

0,000

H

 

25,800

0,000

1

2

13

1

KIRKS MONTY - 1

Sofie Farvin

Albertslund Rideklub

46,800

0,000

H

 

29,900

0,000

1

3

3

54

FLYING HIGH - 3

Caroline Amalie Bagh

Vestskovens Rideklub

42,800

0,000

H

 

30,200

0,000

1

4

6

71

LINKE - 2

Mai Luna Utzon Buch

Rideklubben Epona

45,700

0,000

H

 

31,200

0,000

1

14

11

DUNTALLY CHARLES - 1

Ida Aaberg Lillethorup

Furesø Rideklub

56,300

0,000

H

 

31,300

0,000

1

10

30

CHIWAS

Kimmie Theill

Odsherreds Rideklub

56,800

0,000

H

 

34,100

0,000

1

9

37

FIGHTER - 2

Annika Bitsch

Salsmose Sportsrideklub

54,600

0,000

H

 

36,200

0,000

1

2

8

BLACK DANCER - 3

Jeppe Gobert Lorentzen

Odsherreds Rideklub

58,100

0,000

H

 

36,800

0,000

1

4

12

JOKER - 3

Louise Kamper Frederiksen

Rideklubben Epona

45,300

0,000

H

 

40,700

4,000

1

11

43

ALEX - 1

Lærke Sørensen

Salsmose Sportsrideklub

53,400

0,000

H

 

43,600

4,000

1

8

14

TOURILLON A TOUT BREDAGER - 2

Trine Ekberg Larsen

Darupgaards Rideklub

48,200

4,000

H

12

28

LUNDEMARKSGÅRDS SAGA - 1

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

52,300

4,000

H

15

57

A MILLION - 1

Anemone Almlund

Rideklubben Vestervang

96,000

10,000

H

5

15

ROCKY

 Filippa My

Odsherreds Rideklub

92,700

23,000

H

Diskvalificeret

1

29

SPRING FLOWER - 3

Kimmie Theill

Odsherreds Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udvidede klubstævne i spring
19/02/2012 - 19/02/2012


3LC Springning Ponyer B3 - A

Antal plac.: 4Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Linda Juul

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

35

SANNEBO'S CARREAS - 2

Julie Torngaard Heinemann

Rideklubben Vestervang

40,500

0,000

H

 

29,500

0,000

1

2

2

65

MISTER MANI - 2

Rikke mia Kejs Christiansen

Ishøj Sportsrideklub

41,300

0,000

H

 

29,800

0,000

1

3

12

34

SIGLAVY CAPRIOLA I-9 - 1

Marie Preisler Schødt

Stutsborg Rideklub

47,700

0,000

H

 

36,700

0,000

1

4

9

11

DUNTALLY CHARLES - 1

Ida Aaberg Lillethorup

Furesø Rideklub

51,300

0,000

H

 

37,300

0,000

1

7

47

MOUNTAIN MIST - 2

Emilie Skovdahl Hansen

Adamslyst Sportsrideklub

H

 

41,200

0,000

1

8

30

CHIWAS

Kimmie Theill

Odsherreds Rideklub

48,300

0,000

H

 

46,200

0,000

1

1

12

JOKER - 3

Louise Kamper Frederiksen

Rideklubben Epona

44,600

0,000

H

 

36,300

4,000

1

4

71

LINKE - 2

Mai Luna Utzon Buch

Rideklubben Epona

42,800

0,000

H

 

40,600

4,000

1

13

28

LUNDEMARKSGÅRDS SAGA - 1

Fie B. Thomsen

ØstSjællands Rideklub

45,600

0,000

H

 

33,400

8,000

1

Opgivet

10

57

A MILLION - 1

Anemone Almlund

Rideklubben Vestervang

H

 

Opgivet

1

5

14

TOURILLON A TOUT BREDAGER - 2

Trine Ekberg Larsen

Darupgaards Rideklub

45,700

0,000

H

11

1

KIRKS MONTY - 1

Sofie Farvin

Albertslund Rideklub

44,800

4,000

H

3

69

DIXI - 2

Mie Bækman Herlitschek

Albertslund Rideklub

62,400

4,000

H

14

52

MOSEGÅRDENS BENN - 1

Mira Kim Jørgensen

Stevnsbogaard Rideklub

44,800

8,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udvidede klubstævne i spring
19/02/2012 - 19/02/2012


4LB2** Springning Ponyer B4 - A

Antal plac.: 3Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Linda Juul

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

11

18

TARZAN - 1

Amanda Mai

Aagaardens Rideklub

47,700

0,000

H

 

16,250

0,000

1

2

1

2

SILVERA - 3

Jannik Gobert Lorentzen

Odsherreds Rideklub

47,100

0,000

H

 

17,100

0,000

1

3

5

65

MISTER MANI - 2

Rikke mia Kejs Christiansen

Ishøj Sportsrideklub

42,600

0,000

H

 

17,500

0,000

1

10

25

LANEYS MAX - 1

Amira Maria Esati

Albertslund Rideklub

51,400

0,000

H

 

19,700

0,000

1

4

35

SANNEBO'S CARREAS - 2

Julie Torngaard Heinemann

Rideklubben Vestervang

43,600

0,000

H

 

20,700

0,000

1

3

47

MOUNTAIN MIST - 2

Emilie Skovdahl Hansen

Adamslyst Sportsrideklub

48,800

0,000

H

 

25,600

0,000

1

Diskvalificeret

2

69

DIXI - 2

Mie Bækman Herlitschek

Albertslund Rideklub

H

 

Diskvalificeret

1

9

5

OZZY - 1

Trine Ekberg Larsen

Darupgaards Rideklub

47,400

4,000

H

8

34

SIGLAVY CAPRIOLA I-9 - 1

Marie Preisler Schødt

Stutsborg Rideklub

48,200

4,000

H

7

20

KENNY - 1

Lotte Janicke

Albertslund Rideklub

52,300

4,000

H

6

49

NØRLUNDS SACHA - 2

Laura Andréa

ØstSjællands Rideklub

65,100

8,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udvidede klubstævne i spring
19/02/2012 - 19/02/2012


5LA1* Springning Ponyer B4 - A

Antal plac.: 2Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Linda Juul

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

2

SILVERA - 3

Jannik Gobert Lorentzen

Odsherreds Rideklub

45,600

0,000

H

 

22,200

0,000

1

2

3

20

KENNY - 1

Lotte Janicke

Albertslund Rideklub

50,600

0,000

H

 

35,000

0,000

1

5

5

OZZY - 1

Trine Ekberg Larsen

Darupgaards Rideklub

47,600

4,000

H

2

49

NØRLUNDS SACHA - 2

Laura Andréa

ØstSjællands Rideklub

48,000

4,000

H

6

18

TARZAN - 1

Amanda Mai

Aagaardens Rideklub

62,800

4,000

H

4

25

LANEYS MAX - 1

Amira Maria Esati

Albertslund Rideklub

51,200

12,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udvidede klubstævne i spring
19/02/2012 - 19/02/2012


6Kyllinge-springning Heste B3 - A

Antal plac.: 3Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Linda Juul

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

7

50

CHIQUITTA

Emma-Luna Kabongo

Albertslund Rideklub

52,400

0,000

H

 

28,700

0,000

1

2

3

59

SUNRICE

helene Mønnike Hansen

Tune Sportsrideklub

47,100

0,000

H

 

30,400

0,000

1

3

10

3

STRANDAGERGÅRDS ATLANTA

Sara Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub

45,600

0,000

H

 

30,700

0,000

1

6

41

WALTHER

Mona Beck

Albertslund Rideklub

52,100

0,000

H

 

32,200

0,000

1

8

40

BLACKY

Jeanette Eltebo

Albertslund Rideklub

48,400

0,000

H

 

36,200

0,000

1

1

68

SVALEBO'S LEONARDO

Line Mortensen

Sportsrideklubben Vallensbæk

54,400

0,000

H

 

32,100

4,000

1

9

17

WILLEMIENTJE V.D LIEVENDAAL

Louise Skaarup

Albertslund Rideklub

56,700

0,000

H

 

52,100

4,000

1

Diskvalificeret

4

23

CASHEW

Sandra Kempf

Albertslund Rideklub

H

 

Diskvalificeret

1

2

64

CARNEVAL DE PARIS

Ditte Andersen

Tune Sportsrideklub

52,600

4,000

H

5

38

RAVASZ

Heidi Kristensen

Hedehusgårdens Rideklub

58,200

4,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udvidede klubstævne i spring
19/02/2012 - 19/02/2012


7LE Springning Heste B3 - A

Antal plac.: 6Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Linda Juul

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

14

44

MOREMONEY MAGNETO - 1

Maria Juul Rasmussen

Sportsrideklubben Vallensbæk

49,400

0,000

H

 

27,400

0,000

1

2

11

39

JOKER

Ninett Rasmussen

Ledøje-Smørum Rideklub

66,500

0,000

H

 

28,000

0,000

1

3

17

50

CHIQUITTA

Emma-Luna Kabongo

Albertslund Rideklub

52,100

0,000

H

 

28,400

0,000

1

4

21

72

GRANDEZZA

Ditte Andersen

Tune Sportsrideklub

51,500

0,000

H

 

29,200

0,000

1

5

2

66

HØJSTEDS NINETTE

Mette Ebel

Kongelundens Rideklub

52,200

0,000

H

 

30,900

0,000

1

6

7

31

LITTLE MISS LESLY

Malene Terp

Rideklubben Vestervang

51,300

0,000

H

 

34,400

0,000

1

4

13

CICERO

 Chilli Ninja Neija Dall Hansen

Hedehusgårdens Rideklub

56,100

0,000

H

 

35,900

0,000

1

20

60

ANNEMONE

Kira Rosquist

Barthahus Rideklub

59,700

0,000

H

 

36,100

0,000

1

16

48

MR. PATAIYA

Anja Morell

Albertslund Rideklub

55,300

0,000

H

 

41,600

0,000

1

9

36

KRISTIKHAB (IRE)

Nina Dalsaa

Ledøje-Smørum Rideklub

60,700

0,000

H

 

42,700

0,000

1

Diskvalificeret

22

16

QUVINTOR

Louise Skaarup

Albertslund Rideklub

H

 

Diskvalificeret

1

Udgået

19

59

SUNRICE

helene Mønnike Hansen

Tune Sportsrideklub

H

 

DIS_Udgået

1

18

51

FIRST PLEASURE

Kamille S.F. Stamp

Lundtofte Rideklub

43,600

4,000

H

6

26

MILLINIUM

Amira Maria Esati

Albertslund Rideklub

49,100

4,000

H

5

3

STRANDAGERGÅRDS ATLANTA

Sara Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub

50,700

4,000

H

1

64

CARNEVAL DE PARIS

Ditte Andersen

Tune Sportsrideklub

51,300

4,000

H

15

45

SMALLSWELLS SANDY SAPPHIRE

helena Small

Sportsrideklubben Vallensbæk

54,600

4,000

H

3

17

WILLEMIENTJE V.D LIEVENDAAL

Louise Skaarup

Albertslund Rideklub

56,500

4,000

H

8

32

C'EST LA VIE B

Vibeke Niberlung

Sportsrideklubben

82,600

13,000

H

12

40

BLACKY

Jeanette Eltebo

Albertslund Rideklub

99,100

21,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udvidede klubstævne i spring
19/02/2012 - 19/02/2012


8LD Springning Heste B3 - A

Antal plac.: 4Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Linda Juul

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

6

HØJSTEDS NINETTE

Mette Ebel

Kongelundens Rideklub

46,200

0,000

H

 

33,800

0,000

1

2

4

4

ADRIANE

Kristina Jakobsen

Ringsted Sports Rideklub

45,100

0,000

H

 

33,900

0,000

1

3

1

72

GRANDEZZA

Ditte Andersen

Tune Sportsrideklub

44,600

0,000

H

 

35,200

0,000

1

4

15

55

RED HOT CHILIPEPPER

Anne Smet Jensen

Albertslund Rideklub

48,900

0,000

H

 

36,300

0,000

1

7

13

CICERO

 Chilli Ninja Neija Dall Hansen

Hedehusgårdens Rideklub

51,200

0,000

H

 

38,800

0,000

1

11

44

MOREMONEY MAGNETO - 1

Maria Juul Rasmussen

Sportsrideklubben Vallensbæk

49,200

0,000

H

 

46,400

4,000

1

Udgået

9

32

C'EST LA VIE B

Vibeke Niberlung

Sportsrideklubben

H

 

DIS_Udgået

1

Opgivet

10

39

JOKER

Ninett Rasmussen

Ledøje-Smørum Rideklub

H

 

Opgivet

1

2

26

MILLINIUM

Amira Maria Esati

Albertslund Rideklub

48,900

4,000

H

14

51

FIRST PLEASURE

Kamille S.F. Stamp

Lundtofte Rideklub

53,300

4,000

H

16

60

ANNEMONE

Kira Rosquist

Barthahus Rideklub

50,100

8,000

H

12

45

SMALLSWELLS SANDY SAPPHIRE

helena Small

Sportsrideklubben Vallensbæk

52,700

8,000

H

8

31

LITTLE MISS LESLY

Malene Terp

Rideklubben Vestervang

74,100

11,000

H

3

16

QUVINTOR

Louise Skaarup

Albertslund Rideklub

84,500

13,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udvidede klubstævne i spring
19/02/2012 - 19/02/2012


9LC Springning Heste B4 - A

Antal plac.: 2Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Linda Juul

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

4

ADRIANE

Kristina Jakobsen

Ringsted Sports Rideklub

45,500

0,000

H

 

18,100

0,000

1

2

6

61

PER SEMPRE

Kira Rosquist

Barthahus Rideklub

53,700

0,000

H

 

27,400

0,000

1

3

10

UNIQUE

Josephine Rye

Holte Ride-Klub

52,700

4,000

H

4

55

RED HOT CHILIPEPPER

Anne Smet Jensen

Albertslund Rideklub

71,700

9,000

H

5

56

CORLEONE H.

Camilla Rubæk Christiansen

Vestegnens Rideklub

72,100

13,000

H

2

9

MALOU

Dorte Warberg

Albertslund Rideklub

80,400

20,000

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udvidede klubstævne i spring
19/02/2012 - 19/02/2012


10LB1* Springning Heste B4 - A

Antal plac.: 1Metode: B4
Dotering:

Dommere:C: Linda Juul

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

62

STENVÆNGE PORCHE

Sofie Vagnholm

Albertslund Rideklub

52,600

0,000

H

 

27,100

0,000

1

2

61

PER SEMPRE

Kira Rosquist

Barthahus Rideklub

52,900

4,000

H

Top | Retur