Resultater
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklubs Udv. Klubstævne i Spring
13/06/2009 - 13/06/2009


Klasseoversigt
1.Træningsklasse 40-110 cm for hest og pony - C
2.LD Pony - A
3.LC Springning Ponyer - A
4.LB Springning Ponyer - A
6.LE Hest - A
7.LD Hest - A
8.LC Springning Heste - A

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklubs Udv. Klubstævne i Spring
13/06/2009 - 13/06/2009


1 Træningsklasse 40-110 cm for hest og pony - C
60 cm

Antal plac.: 1 Metode: B0
Dotering: Tempo: 200

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

26

Trold - 1

Anette Hedlund

Albertslund Rideklub

46,80

0,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklubs Udv. Klubstævne i Spring
13/06/2009 - 13/06/2009


2LD Pony - A

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering: Tempo: 250

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

33

Raket - 3

Jennifer Gobert  Lorentzen

Odsherreds Rideklub

43,10

0,00

H

 

27,00

0,00

1

2

6

26

Trold - 1

Anette Hedlund

Albertslund Rideklub

56,30

4,00

H

4

36

Saxo Højgård - 1

Amira  Esati

Albertslund Rideklub

65,10

4,00

H

2

5

Surprice - 3

Josefine Ringgaard Møller

Stevnsbogaard Rideklub

91,70

12,00

H

Diskvalificeret

5

25

Miss Nelly - 1

Emily Martin

Albertslund Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklubs Udv. Klubstævne i Spring
13/06/2009 - 13/06/2009


3LC Springning Ponyer - A

Antal plac.: 2Metode: B4
Dotering: Tempo: 300

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

34

Black Dancer - 3

Jennifer Gobert  Lorentzen

Odsherreds Rideklub

39,30

0,00

H

 

27,60

0,00

1

2

4

33

Raket - 3

Jennifer Gobert  Lorentzen

Odsherreds Rideklub

32,20

0,00

H

 

26,10

4,00

1

5

37

Brogårdens Midtnight - 2

Nikita  Riber

Lundtofte Rideklub

41,00

0,00

H

 

35,20

4,00

1

3

5

Surprice - 3

Josefine Ringgaard Møller

Stevnsbogaard Rideklub

53,10

4,00

H

Diskvalificeret

1

38

Dalton - 3

Jennie Ruprecht

Ledøje-Smørum Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklubs Udv. Klubstævne i Spring
13/06/2009 - 13/06/2009


4LB Springning Ponyer - A

Antal plac.: 1Metode: B4
Dotering: Tempo: 300

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

Diskvalificeret

1

34

Black Dancer - 3

Jennifer Gobert  Lorentzen

Odsherreds Rideklub

H

Diskvalificeret

2

37

Brogårdens Midtnight - 2

Nikita  Riber

Lundtofte Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklubs Udv. Klubstævne i Spring
13/06/2009 - 13/06/2009


6LE Hest - A

Antal plac.: 3Metode: B0
Dotering: Tempo: 200

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

7

Prestige

Karen  Thingstrup

Albertslund Rideklub

47,90

0,00

H

1

2

6

Masterkova

Pernille Thomsen

Karlslunde Rideklub

50,20

0,00

H

1

1

31

Konjak d.b. Gazlan

Alexandra  Helbech Mundt

Albertslund Rideklub

54,90

0,00

H

10

28

Lantine

Pernille Jarlkov

Albertslund Rideklub

56,70

4,00

H

6

10

Fa Z

Margit Sørensen

Værløse Rideklub

60,20

4,00

H

9

24

Duchess

Angelika Nallino

Albertslund Rideklub

61,80

4,00

H

11

27

Harry

Mie Arnvig

Albertslund Rideklub

62,20

4,00

H

4

32

Dolcevita

Gina Scoppa

Hedehusgårdens Rideklub

61,00

8,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklubs Udv. Klubstævne i Spring
13/06/2009 - 13/06/2009


7LD Hest - A

Antal plac.: 4Metode: B3
Dotering: Tempo: 250

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

8

28

Lantine

Pernille Jarlkov

Albertslund Rideklub

44,40

0,00

H

 

23,40

0,00

1

2

1

6

Masterkova

Pernille Thomsen

Karlslunde Rideklub

60,30

0,00

H

 

33,50

0,00

1

3

11

29

Mona

Emma-Luna Kabongo

Albertslund Rideklub

49,20

0,00

H

 

35,70

0,00

1

4

9

4

Cæsar

Kristina Brun  Købsted

Vestegnens Rideklub

48,20

0,00

H

 

34,10

4,00

1

0

35

Legenda - 1

Tenna Olsen

Albertslund Rideklub

52,10

0,00

H

 

39,80

4,00

1

15

18

Sawina

Cecilie Hansen

Vestegnens Rideklub

44,90

0,00

H

 

Diskvalificeret

1

4

32

Dolcevita

Gina Scoppa

Hedehusgårdens Rideklub

44,80

4,00

H

2

7

Prestige

Karen  Thingstrup

Albertslund Rideklub

48,00

4,00

H

3

24

Duchess

Angelika Nallino

Albertslund Rideklub

50,00

4,00

H

13

17

Mr. Burberry

Gitte Jensen

Lundtofte Rideklub

73,00

4,00

H

12

31

Konjak d.b. Gazlan

Alexandra  Helbech Mundt

Albertslund Rideklub

50,50

8,00

H

Diskvalificeret

14

9

Herkules

Mette Pedersen

Stevnsbogaard Rideklub

H

Udgået

7

10

Fa Z

Margit Sørensen

Værløse Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklubs Udv. Klubstævne i Spring
13/06/2009 - 13/06/2009


8LC Springning Heste - A

Antal plac.: 2Metode: B4
Dotering: Tempo: 300

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

17

Mr. Burberry

Gitte Jensen

Lundtofte Rideklub

37,10

0,00

H

 

33,80

8,00

1

2

2

29

Mona

Emma-Luna Kabongo

Albertslund Rideklub

35,80

8,00

H

5

18

Sawina

Cecilie Hansen

Vestegnens Rideklub

37,40

8,00

H

7

4

Cæsar

Kristina Brun  Købsted

Vestegnens Rideklub

63,40

16,00

H

Opgivet

9

3

O´S Caza

Nina Dalsaa

Ledøje-Smørum Rideklub

H

Diskvalificeret

8

12

Graceland 26

Sanne Sejer Lindeløv

Jægerspris Sportsrideklub

H

Top | Retur