Resultater
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udv. klub i spring
01/03/2009 - 01/03/2009


Klasseoversigt
1.Showklasse 40 cm hest og pony - A
2.Showklasse 60 cm hest og pony - A
3.LD Pony m. klubmesterskab for ARK ryttere - A
3.LD Pony m. klubmesterskab for ARK ryttere - B
4.LC Pony - A
4.LC Pony - B
5.LB Pony - A
5.LB Pony - B
6.LE Hest - A
7.LD Hest m. klubmesterskab for ARK ryttere - A
8.LC Hest - A
9.LB Hest - A

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udv. klub i spring
01/03/2009 - 01/03/2009


1 Showklasse 40 cm hest og pony - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering: Tempo: 200

Dommere: C: Anne Donatzky

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

31

Tarzan - 3

Mika Christina Laursen

Albertslund Rideklub

60,00

0,00

H

1

4

44

Søgårdens Irish Spring

Siv Degn

Ledøje-Smørum Rideklub

60,00

0,00

H

1

3

70

Lando

Line Bach Nielsen

Albertslund Rideklub

60,00

0,00

H

1

1

74

Konjak d. b. Gazlan

Alexandra H. Mundt

Albertslund Rideklub

60,00

0,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udv. klub i spring
01/03/2009 - 01/03/2009


2Showklasse 60 cm hest og pony - A

Antal plac.: 4Metode: B0
Dotering: Tempo: 200

Dommere:C: Anne Donatzky

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

12

78

Cenny - 1

Caroline Rørbæk

Værløse Rideklub

40,10

0,00

H

1

10

11

Palma

Sille Mølgaard Christensen

Stutsborg Rideklub

41,50

0,00

H

1

11

33

Showtime 44 - 1

Amira Maria Esati

Albertslund Rideklub

42,30

0,00

H

1

1

74

Konjak d. b. Gazlan

Alexandra H. Mundt

Albertslund Rideklub

45,10

0,00

H

1

7

4

Dancer - 1

Emma  Linnemann

Ledøje-Smørum Rideklub

47,00

0,00

H

1

4

44

Søgårdens Irish Spring

Siv Degn

Ledøje-Smørum Rideklub

51,30

0,00

H

1

8

20

Trold - 1

Anette  Hedlund

Albertslund Rideklub

58,20

0,00

H

6

71

Bellis

Lisa Gress

Albertslund Rideklub

34,80

4,00

H

-1

79

Nat - 1

Caroline Rørbæk

Værløse Rideklub

41,10

4,00

H

3

31

Tarzan - 3

Mika Christina Laursen

Albertslund Rideklub

44,00

4,00

H

-1A

83

Hyggebos Fuego

Nanna Blach

Sportsrideklubben

46,10

4,00

H

2

34

Karel

Josephina  Robrahn

Albertslund Rideklub

69,10

12,00

H

5

70

Lando

Line Bach Nielsen

Albertslund Rideklub

68,00

20,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udv. klub i spring
01/03/2009 - 01/03/2009


3LD Pony m. klubmesterskab for ARK ryttere - A

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering: Tempo: 225

Dommere:C: Anne Donatzky

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

55

Dalton - 3

Jeannie Ruprecht

Ledøje-Smørum Rideklub

48,20

0,00

H

 

26,00

0,00

1

2

12

62

Joker - 2

ninett  rasmussen

Ballerup Rideklub

56,40

0,00

H

 

Diskvalificeret

1

14

12

Sabina - 2

Luna Mølgaard Christensen

Stutsborg Rideklub

42,40

4,00

H

13

50

Tano - 2

Line Elley

Karlslunde Rideklub

73,40

12,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udv. klub i spring
01/03/2009 - 01/03/2009


3LD Pony m. klubmesterskab for ARK ryttere - B

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering: Tempo: 225

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

10

Bailey - 1

Tanja Rasmussen

Roskilde Rideklub

41,10

0,00

H

 

24,00

0,00

1

2

4

4

Dancer - 1

Emma  Linnemann

Ledøje-Smørum Rideklub

41,90

0,00

H

 

24,50

0,00

1

2

29

Naomi - 1

Frederikke Kjær

Rideklubben Vestervang

42,20

0,00

H

 

25,90

0,00

1

-1

78

Cenny - 1

Caroline Rørbæk

Værløse Rideklub

43,10

0,00

H

 

26,40

0,00

1

3

20

Trold - 1

Anette  Hedlund

Albertslund Rideklub

51,70

4,00

H

5

33

Showtime 44 - 1

Amira Maria Esati

Albertslund Rideklub

70,90

16,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udv. klub i spring
01/03/2009 - 01/03/2009


4LC Pony - A

Antal plac.: 4Metode: B4
Dotering: Tempo: 225

Dommere:C: Anne Donatzky

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

63

Impuls Langebæk - 3

Pernille Mie Rasmussen

Darupgaards Rideklub

34,60

0,00

H

 

25,70

0,00

1

2

18

75

Bibi - 2

Anne Sofie Fløe Nielsen

Slangerup-Lynge Rideklub

36,50

0,00

H

 

28,20

0,00

1

3

3

73

Laryeds Korint - 3

Amalie Christiane Sophie Rosenkrantz

Stutsborg Rideklub

35,80

0,00

H

 

29,70

0,00

1

4

-3

26

Bella - 2

Annemette Jonasen

Værløse Rideklub

37,40

0,00

H

 

32,00

0,00

1

16

76

Candy Højgård - 2

Natalie  Hering

Hvalsø Rideklub

40,60

0,00

H

 

32,60

0,00

1

14

12

Sabina - 2

Luna Mølgaard Christensen

Stutsborg Rideklub

38,80

4,00

H

-1

15

Marrondales Modern Talking - 2

Sandra Bervig Kjær

Rideklubben Epona

39,70

4,00

H

1

55

Dalton - 3

Jeannie Ruprecht

Ledøje-Smørum Rideklub

41,00

4,00

H

19

82

Red Lady - 2

Laura Emilie Rasmussen

Exmoor Sportsrideklub

41,70

4,00

H

15

32

Cheri - 2

Nanna Knigge

Hjortespring Rideklub

48,80

4,00

H

17

50

Tano - 2

Line Elley

Karlslunde Rideklub

48,80

4,00

H

20

62

Joker - 2

ninett  rasmussen

Ballerup Rideklub

92,50

12,00

H

Diskvalificeret

-2

51

Sannebo´S Carreas - 2

Frederikke Olsen

Darupgaards Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udv. klub i spring
01/03/2009 - 01/03/2009


4LC Pony - B

Antal plac.: 3Metode: B4
Dotering: Tempo: 225

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

20

17

Strawberry - 1

Amalie Lindhardt

Holmegårdens Rideklub

40,40

0,00

H

 

28,30

0,00

1

2

14

18

Lightning - 1

Amalie Lindhardt

Holmegårdens Rideklub

37,70

0,00

H

 

31,60

0,00

1

3

16

10

Bailey - 1

Tanja Rasmussen

Roskilde Rideklub

35,30

0,00

H

 

28,50

4,00

1

19

23

Clover Island - 1

Rikke Stephanie Steenslev

Barthahus Rideklub

39,10

4,00

H

18

68

Dusty Springfield - 1

Pernille Hoff

Holte Ride-Klub

61,30

4,00

H

15

29

Naomi - 1

Frederikke Kjær

Rideklubben Vestervang

38,60

8,00

H

Diskvalificeret

17

47

June - 1

Mille Hou Sørensen

Sportsrideklubben

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udv. klub i spring
01/03/2009 - 01/03/2009


5LB Pony - A

Antal plac.: 2Metode: B4
Dotering: Tempo: 250

Dommere:C: Anne Donatzky

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

63

Impuls Langebæk - 3

Pernille Mie Rasmussen

Darupgaards Rideklub

40,40

0,00

H

 

28,80

0,00

1

2

14

82

Red Lady - 2

Laura Emilie Rasmussen

Exmoor Sportsrideklub

35,20

0,00

H

 

37,60

4,00

1

13

76

Candy Højgård - 2

Natalie  Hering

Hvalsø Rideklub

41,30

0,00

H

 

37,80

4,00

1

12

15

Marrondales Modern Talking - 2

Sandra Bervig Kjær

Rideklubben Epona

38,60

0,00

H

 

39,30

4,00

1

-2

26

Bella - 2

Annemette Jonasen

Værløse Rideklub

43,30

4,00

H

Diskvalificeret

-1

32

Cheri - 2

Nanna Knigge

Hjortespring Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udv. klub i spring
01/03/2009 - 01/03/2009


5LB Pony - B

Antal plac.: 1Metode: B4
Dotering: Tempo: 250

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

15

23

Clover Island - 1

Rikke Stephanie Steenslev

Barthahus Rideklub

40,60

0,00

H

 

30,30

8,00

1

16

17

Strawberry - 1

Amalie Lindhardt

Holmegårdens Rideklub

55,90

4,00

H

14

18

Lightning - 1

Amalie Lindhardt

Holmegårdens Rideklub

86,20

12,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udv. klub i spring
01/03/2009 - 01/03/2009


6LE Hest - A

Antal plac.: 6Metode: B0
Dotering: Tempo: 200

Dommere:C: Susan Holst

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

13

43

Charmeur Vestervang

Dorte Reib Jensen

Karlslunde Rideklub

38,60

0,00

H

1

6

38

Marengo

Ida Dyrbye Hersbøll

Karlslunde Rideklub

40,10

0,00

H

1

16

46

Aagaardens Nerfetitte

Thamis Maria  Lindorff

Stutsborg Rideklub

41,70

0,00

H

1

9

8

Prestige

Karen Thingstrup

Albertslund Rideklub

44,10

0,00

H

1

12

30

Gazell

Sanna Nygaard

Hjortespring Rideklub

48,90

0,00

H

6

19

58

Grey Dust

Ulla Nehm

Vestskovens Rideklub

37,40

4,00

H

6

14

19

Mona

Emma-Luna Kabongo

Albertslund Rideklub

46,70

4,00

H

6

7

39

Ladyship B

Sidsel Skelbo

Slangerup-Lynge Rideklub

50,40

4,00

H

6

15

45

Thao

Louise  Skaarup

Stevnsbogaard Rideklub

57,80

4,00

H

5

36

Herkules

Mette Pedersen

Stevnsbogaard Rideklub

50,50

8,00

H

3

41

Gentle Touch

Helle Ingvordsen

Hvidovre Avedøre Rideklub

71,50

8,00

H

4

35

El Ninjo - 1

Elisabeth H. Andersen

Karlslunde Rideklub

72,30

12,00

H

20

40

Chicago

Mette  Kabell

Albertslund Rideklub

74,60

12,00

H

11

84

Tulle Thusgård

Cecillia O. Andersson

Glostrup Rideklub

83,70

16,00

H

Diskvalificeret

21

5

Duchess

Angelika Nallino

Albertslund Rideklub

H

Diskvalificeret

8

7

Tweedy

Susanne  Vind

Stevnsbogaard Rideklub

H

Diskvalificeret

10

24

Ørstedlunds Lucky You

Katrina Dyrnell Bolding

Glostrup Rideklub

H

Diskvalificeret

2

71

Bellis

Lisa Gress

Albertslund Rideklub

H

Diskvalificeret

17

52

Stella

Sandra Kempf

Albertslund Rideklub

H

Diskvalificeret

18

42

Legenda

Tenna Olsen

Albertslund Rideklub

H

Diskvalificeret

1

34

Karel

Josephina  Robrahn

Albertslund Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udv. klub i spring
01/03/2009 - 01/03/2009


7LD Hest m. klubmesterskab for ARK ryttere - A

Antal plac.: 7Metode: B3
Dotering: Tempo: 200

Dommere:C: Susan Holst

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

30

1

Hammelmoses Lukas

Desiree Kruuse Larsen

Vedbæk Rideklub

43,70

0,00

H

 

25,60

0,00

1

2

28

21

Lambadino

Christina Skjoldorf Bjernå

Ballerup Rideklub

43,60

0,00

H

 

27,20

0,00

1

3

4

39

Ladyship B

Sidsel Skelbo

Slangerup-Lynge Rideklub

43,00

0,00

H

 

30,80

0,00

1

4

25

54

O´S Caza

Nina  Dalsaa

Ledøje-Smørum Rideklub

43,40

0,00

H

 

32,10

0,00

1

5

7

8

Prestige

Karen Thingstrup

Albertslund Rideklub

41,20

0,00

H

 

25,80

4,00

1

6

12

30

Gazell

Sanna Nygaard

Hjortespring Rideklub

H

 

26,90

4,00

1

7

11

84

Tulle Thusgård

Cecillia O. Andersson

Glostrup Rideklub

4,23

0,00

H

 

27,51

4,00

1

2

38

Marengo

Ida Dyrbye Hersbøll

Karlslunde Rideklub

41,20

0,00

H

 

29,20

4,00

1

26

27

Cody

Natasha  Mørch

Stutsborg Rideklub

45,50

0,00

H

 

30,40

4,00

1

23

3

Lykkehøjs Cassandra

Sara Pugaard

Stutsborg Rideklub

H

 

35,40

4,00

1

14

19

Mona

Emma-Luna Kabongo

Albertslund Rideklub

46,10

0,00

H

 

25,60

8,00

1

15

45

Thao

Louise  Skaarup

Stevnsbogaard Rideklub

41,36

0,00

H

 

36,70

12,00

1

24

65

Ryans May Lady

Carina Grøndahl Larsen

Ørnebjerg Køre- Og Ridefor.

43,20

0,00

H

 

Diskvalificeret

1

5

7

Tweedy

Susanne  Vind

Stevnsbogaard Rideklub

36,40

4,00

H

18

58

Grey Dust

Ulla Nehm

Vestskovens Rideklub

37,70

4,00

H

13

43

Charmeur Vestervang

Dorte Reib Jensen

Karlslunde Rideklub

41,10

4,00

H

19

40

Chicago

Mette  Kabell

Albertslund Rideklub

41,90

4,00

H

9

9

Whitney

Desiree Kruuse Larsen

Vedbæk Rideklub

42,30

4,00

H

29

16

Kyllingegårdens Bubber

Katja Ayala Andersen

Hedehusgårdens Rideklub

42,80

4,00

H

16

46

Aagaardens Nerfetitte

Thamis Maria  Lindorff

Stutsborg Rideklub

44,00

4,00

H

20

37

Prince - 1

Mette Grewal

Sportsrideklubben Vallensbæk

49,50

4,00

H

10

42

Legenda

Tenna Olsen

Albertslund Rideklub

45,20

8,00

H

3

36

Herkules

Mette Pedersen

Stevnsbogaard Rideklub

57,00

8,00

H

22

49

Jacmani

Karina Møss

Ledøje-Smørum Rideklub

58,10

12,00

H

6

5

Duchess

Angelika Nallino

Albertslund Rideklub

85,10

12,00

H

Diskvalificeret

27

22

So What

Alette Frænell

Vestegnens Rideklub

H

Diskvalificeret

1

35

El Ninjo - 1

Elisabeth H. Andersen

Karlslunde Rideklub

H

Diskvalificeret

21

53

Classic Carismo

Catharina  Blach

Folehave Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udv. klub i spring
01/03/2009 - 01/03/2009


8LC Hest - A

Antal plac.: 6Metode: B4
Dotering: Tempo: 225

Dommere:C: Susan Holst

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

16

61

Lavega

Louise Kragh Knudsen

Ørholm Rytterklub

36,40

0,00

H

 

26,30

0,00

1

2

10

3

Lykkehøjs Cassandra

Sara Pugaard

Stutsborg Rideklub

39,20

0,00

H

 

28,60

0,00

1

3

23

2

Amigo

Desiree Kruuse Larsen

Vedbæk Rideklub

38,40

0,00

H

 

29,70

0,00

1

4

22

14

Melbys Rolanda

Mette Bervig Kjær

Rideklubben Epona

40,40

0,00

H

 

29,80

0,00

1

5

11

27

Cody

Natasha  Mørch

Stutsborg Rideklub

39,30

0,00

H

 

30,70

0,00

1

6

8

21

Lambadino

Christina Skjoldorf Bjernå

Ballerup Rideklub

36,70

0,00

H

 

32,10

0,00

1

12

9

Whitney

Desiree Kruuse Larsen

Vedbæk Rideklub

42,30

0,00

H

 

32,20

0,00

1

6

65

Ryans May Lady

Carina Grøndahl Larsen

Ørnebjerg Køre- Og Ridefor.

34,10

0,00

H

 

32,90

0,00

1

13

69

Qvistorf Leopold

Jeanett Houlind Mariager

Sportsrideklubben

33,10

0,00

H

 

28,40

4,00

1

1

1

Hammelmoses Lukas

Desiree Kruuse Larsen

Vedbæk Rideklub

40,80

0,00

H

 

32,10

4,00

1

-1

56

Dream Machine

Tine Lyders Larsen

Aagerupgård Sportsrideklub

39,40

0,00

H

 

Opgivet

1

14

13

Kiss And Martell

Pia Reflund Elbo

Holmegårdens Rideklub

38,10

4,00

H

-2

77

Catino

Celine Reiland Weidich

Vestegnens Rideklub

39,90

4,00

H

17

72

Salorang Hillock

Pernille Hørby

Ørholm Rytterklub

54,10

4,00

H

7

54

O´S Caza

Nina  Dalsaa

Ledøje-Smørum Rideklub

44,00

8,00

H

9

49

Jacmani

Karina Møss

Ledøje-Smørum Rideklub

54,80

8,00

H

4

59

Grøndals Lord Paddington

Nicole K. Thorsen

Slangerup-Lynge Rideklub

83,90

12,00

H

5

16

Kyllingegårdens Bubber

Katja Ayala Andersen

Hedehusgårdens Rideklub

58,70

16,00

H

Diskvalificeret

2

37

Prince - 1

Mette Grewal

Sportsrideklubben Vallensbæk

H

Diskvalificeret

15

48

Highlife (Swb)

Mette Maj Arnung

Ballerup Rideklub

H

Diskvalificeret

3

53

Classic Carismo

Catharina  Blach

Folehave Rideklub

H

Diskvalificeret

20

57

Fa Z

Margit Sørensen

Værløse Rideklub

H

Diskvalificeret

19

64

Gumball A-Z (Gentle A-Z)

Katja S. Nielsen

Hyldekærgård Sportsrideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK udv. klub i spring
01/03/2009 - 01/03/2009


9LB Hest - A

Antal plac.: 3Metode: B4
Dotering: Tempo: 250

Dommere:C: Susan Holst

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

61

Lavega

Louise Kragh Knudsen

Ørholm Rytterklub

42,60

4,00

H

2

-1

56

Dream Machine

Tine Lyders Larsen

Aagerupgård Sportsrideklub

46,00

4,00

H

3

-2

77

Catino

Celine Reiland Weidich

Vestegnens Rideklub

51,40

4,00

H

7

72

Salorang Hillock

Pernille Hørby

Ørholm Rytterklub

45,00

5,00

H

8

2

Amigo

Desiree Kruuse Larsen

Vedbæk Rideklub

41,70

8,00

H

6

14

Melbys Rolanda

Mette Bervig Kjær

Rideklubben Epona

42,50

8,00

H

2

13

Kiss And Martell

Pia Reflund Elbo

Holmegårdens Rideklub

43,50

12,00

H

4

48

Highlife (Swb)

Mette Maj Arnung

Ballerup Rideklub

46,10

12,00

H

11

64

Gumball A-Z (Gentle A-Z)

Katja S. Nielsen

Hyldekærgård Sportsrideklub

96,30

16,00

H

Diskvalificeret

9

28

Bias

Maja Nyholt

Haslev Køre- Og Rideforening

H

Top | Retur