Resultater
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram - ARK's Julestævne
05/12/2009 - 06/12/2009


Klasseoversigt
1.Kyllingespring 50 cm - A
2.LD Pony - A
3.LC Springning Ponyer - A
3.LC Springning Ponyer - B
4.LB Springning Ponyer - A
4.LB Springning Ponyer - B
5.70 cm Hest & Pony - A
6.80 cm Hest & Pony, hesteafstande - A
7.LE Hest - A
8.90 cm - Hest & Pony, hesteafstande - A
9.LD - Hest - A
10.100 cm - Hest & Pony, hesteafstande - A
11.LC Springning Heste - A
12.LB Springning Heste - A

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Julestævne
05/12/2009 - 06/12/2009


1 Kyllingespring 50 cm - A

Antal plac.: 3 Metode: B0
Dotering: Tempo: 300

Dommere: C: Angelika Nallino

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

8

30

Stald Kock’s Isabella

Lisa Høg Sørensen

Hedehusgårdens Rideklub

53,50

0,00

H

2

2

41

Zorro - 2

Nicoline Tesch

Øresundskystens Rideklub

42,90

4,00

H

2

6

11

Kylie

Anette  Hedlund

Albertslund Rideklub

60,00

4,00

H

2

10

37

Willemientje v.d Lievendaal

Anja Løhmann

Albertslund Rideklub

63,50

4,00

H

2

11

39

Ræveskiftets Bramble - 3

Sofie Henriksen

Albertslund Rideklub

66,40

4,00

H

Diskvalificeret

9

31

Stald Kock´s Malica

Ronja Kock Jensen

Tune Sportsrideklub

H

Diskvalificeret

7

16

Ginella

Ulla Nehm

Vestskovens Rideklub

H

Diskvalificeret

4

19

Drum Dance

Vibe Hald

Lundtofte Rideklub

H

Diskvalificeret

12

20

Drum Dance (xx)

Vibe Hald

Lundtofte Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Julestævne
05/12/2009 - 06/12/2009


2LD Pony - A

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering: Tempo: 300

Dommere:C: Angelika Nallino

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

2

Apollo - 2

Mie Munkholm Kanstrup

Stevnsbogaard Rideklub

35,40

0,00

H

 

20,70

0,00

1

2

6

14

Camus - 1

Sara Mørup

Vedbæk Rideklub

41,90

0,00

H

 

22,90

0,00

1

5

7

Saxo Højgaard - 1

Amira Maria Esati

Albertslund Rideklub

40,90

0,00

H

 

27,90

0,00

1

1

34

Bum-Bum - 3

Andrea Nødskov  Aguirre

Gentofte Rideklub

35,00

0,00

H

 

26,50

4,00

1

2

39

Ræveskiftets Bramble - 3

Sofie Henriksen

Albertslund Rideklub

37,20

0,00

H

 

47,80

4,00

1

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Julestævne
05/12/2009 - 06/12/2009


3LC Springning Ponyer - A

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering:

Dommere:C: Angelika Nallino

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

16

2

Apollo - 2

Mie Munkholm Kanstrup

Stevnsbogaard Rideklub

40,50

0,00

H

 

23,80

0,00

1

2

15

33

Irish Chili - 2

Mathilde Nødskov Aguirre

Gentofte Rideklub

39,70

0,00

H

 

24,20

0,00

1

1

3

Alicat - 3

Cecilie Nathalie Schack Lord

Stutsborg Rideklub

48,90

0,00

H

 

26,90

0,00

1

3

34

Bum-Bum - 3

Andrea Nødskov  Aguirre

Gentofte Rideklub

36,00

0,00

H

 

27,60

0,00

1

2

36

Triple Gold - 3

Tine Ravn  Nørrevang

Slangerup-Lynge Rideklub

35,90

0,00

H

 

30,00

0,00

1

14

44

Silver Star - 2

Jens Ursin

Karlslunde Rideklub

32,70

0,00

H

 

29,90

8,00

1

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Julestævne
05/12/2009 - 06/12/2009


3LC Springning Ponyer - B

Antal plac.: 3Metode: B3
Dotering:

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

15

Pyrus - 1

Ida Madsen

Birkerød Rideforening

40,50

0,00

H

 

22,80

0,00

1

2

5

10

Pimboli - 1

Lisa Gress

Albertslund Rideklub

45,40

0,00

H

 

26,70

0,00

1

3

6

7

Saxo Højgaard - 1

Amira Maria Esati

Albertslund Rideklub

39,70

0,00

H

 

27,20

0,00

1

8

55

Åbygårds Tornado - 1

Anja Andersen

Haslev Køre- Og Rideforening

38,20

0,00

H

 

27,90

0,00

1

9

54

Treffer J - 1

Amalie Lindhardt

Værløse Rideklub

43,20

0,00

H

 

31,00

0,00

1

3

13

Oberst - 1

Anja Løhmann

Albertslund Rideklub

46,50

0,00

H

 

22,90

4,00

1

4

12

Flying Star - 1

Thea Christoffersen

Dragør- Store Magleby Rideklub

44,80

0,00

H

 

32,90

4,00

1

7

40

Domino - 1

Frederikke Mikkelsen

Gentofte Rideklub

54,80

4,00

H

Diskvalificeret

2

14

Camus - 1

Sara Mørup

Vedbæk Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Julestævne
05/12/2009 - 06/12/2009


4LB Springning Ponyer - A

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering: Tempo: 300

Dommere:C: Angelika Nallino

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

14

33

Irish Chili - 2

Mathilde Nødskov Aguirre

Gentofte Rideklub

37,80

0,00

H

 

26,00

0,00

1

2

1

36

Triple Gold - 3

Tine Ravn  Nørrevang

Slangerup-Lynge Rideklub

32,90

0,00

H

 

34,00

4,00

1

Diskvalificeret

2

3

Alicat - 3

Cecilie Nathalie Schack Lord

Stutsborg Rideklub

44,80

0,00

H

 

Diskvalificeret

1

15

41

Zorro - 2

Nicoline Tesch

Øresundskystens Rideklub

38,00

4,00

H

13

44

Silver Star - 2

Jens Ursin

Karlslunde Rideklub

56,80

12,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Julestævne
05/12/2009 - 06/12/2009


4LB Springning Ponyer - B

Antal plac.: 3Metode: B3
Dotering: Tempo: 300

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

13

Oberst - 1

Anja Løhmann

Albertslund Rideklub

44,60

0,00

H

 

25,90

0,00

1

2

1

15

Pyrus - 1

Ida Madsen

Birkerød Rideforening

35,80

0,00

H

 

27,10

0,00

1

3

5

54

Treffer J - 1

Amalie Lindhardt

Værløse Rideklub

41,00

0,00

H

 

30,40

0,00

1

6

55

Åbygårds Tornado - 1

Anja Andersen

Haslev Køre- Og Rideforening

38,30

4,00

H

4

10

Pimboli - 1

Lisa Gress

Albertslund Rideklub

41,00

4,00

H

3

12

Flying Star - 1

Thea Christoffersen

Dragør- Store Magleby Rideklub

42,20

4,00

H

Diskvalificeret

7

40

Domino - 1

Frederikke Mikkelsen

Gentofte Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Julestævne
05/12/2009 - 06/12/2009


570 cm Hest & Pony - A

Antal plac.: 2Metode: B0
Dotering: Tempo: 300

Dommere:C: Alette Frænell

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

-2

56

Destiny - 1

Johanne Murel  Vilstrup

Stutsborg Rideklub

48,80

0,00

H

1

2

23

Flying Fantasy

Mia  Sonberg

Albertslund Rideklub

53,30

0,00

H

-1

11

Kylie

Anette  Hedlund

Albertslund Rideklub

50,00

12,00

H

Diskvalificeret

1

16

Ginella

Ulla Nehm

Vestskovens Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Julestævne
05/12/2009 - 06/12/2009


680 cm Hest & Pony, hesteafstande - A

Antal plac.: 1Metode: B0
Dotering: Tempo: 300

Dommere:C: Alette Frænell

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

16

Ginella

Ulla Nehm

Vestskovens Rideklub

35,70

4,00

H

3

23

Flying Fantasy

Mia  Sonberg

Albertslund Rideklub

44,40

8,00

H

Diskvalificeret

4

32

Midtgaardens Chaval

Rikke Jensen

Sportsrideklubben Vallensbæk

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Julestævne
05/12/2009 - 06/12/2009


7LE Hest - A

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering: Tempo: 300

Dommere:C: Alette Frænell

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

26

Leopoll

Anna Larsen

Fladså-Rideklub

30,00

0,00

H

 

23,00

0,00

1

2

-1

52

Some Sister

Susanne Johansen

Gentofte Rideklub

41,20

0,00

H

 

28,00

0,00

1

1

8

Solando

Lennie  Lou

Albertslund Rideklub

53,70

4,00

H

Diskvalificeret

2

32

Midtgaardens Chaval

Rikke Jensen

Sportsrideklubben Vallensbæk

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Julestævne
05/12/2009 - 06/12/2009


890 cm - Hest & Pony, hesteafstande - A

Antal plac.: 1Metode: B0
Dotering: Tempo: 300

Dommere:C: Alette Frænell

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

8

Solando

Lennie  Lou

Albertslund Rideklub

33,40

0,00

H

1

3

24

Sofitje V

Sine Bastrup Petersen

Kongelundens Rideklub

34,50

0,00

H

Diskvalificeret

4

42

Duchess

Angelika Nallino

Albertslund Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Julestævne
05/12/2009 - 06/12/2009


9LD - Hest - A

Antal plac.: 3Metode: B3
Dotering: Tempo: 300

Dommere:C: Alette Frænell

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

9

26

Leopoll

Anna Larsen

Fladså-Rideklub

36,50

0,00

H

 

23,90

0,00

1

2

6

28

Prince - 1

Mette Grewal

Roskilde Rideklub

38,30

0,00

H

 

24,50

0,00

1

3

2

48

Caruso

Christine Andie Pedersen

Sportsrideklubben Vallensbæk

38,40

0,00

H

 

26,70

0,00

1

1

50

Cornell

Sabrina Maria Thastrup Oggesen

Sydsjællands Køre- og Rideforening

38,20

0,00

H

 

28,30

0,00

1

-2

58

Justin

Merethe Jensen

Sportsrideklubben Vallensbæk

46,00

0,00

H

 

35,80

0,00

1

-1

52

Some Sister

Susanne Johansen

Gentofte Rideklub

44,00

0,00

H

 

37,80

0,00

1

7

29

Herkules - 1

Mette  Pedersen

Stevnsbogaard Rideklub

47,90

4,00

H

8

35

Carmina Viftrup

Dorte  Warberg

Stevnsbogaard Rideklub

39,60

12,00

H

Opgivet

4

42

Duchess

Angelika Nallino

Albertslund Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Julestævne
05/12/2009 - 06/12/2009


10100 cm - Hest & Pony, hesteafstande - A

Antal plac.: 2Metode: B0
Dotering: Tempo: 300

Dommere:C: Alette Frænell

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

-1

51

Grangaarden´s Lacrosse

Lykke Harms

Dragør- Store Magleby Rideklub

42,90

0,00

H

2

0

50

Cornell

Sabrina Maria Thastrup Oggesen

Sydsjællands Køre- og Rideforening

42,20

4,00

H

2

2

49

Lillevangs Campari

Anja Lunn

Sportsrideklubben

48,50

4,00

H

2

4

29

Herkules - 1

Mette  Pedersen

Stevnsbogaard Rideklub

63,20

4,00

H

1

13

Oberst - 1

Anja Løhmann

Albertslund Rideklub

44,20

8,00

H

5

35

Carmina Viftrup

Dorte  Warberg

Stevnsbogaard Rideklub

61,90

28,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Julestævne
05/12/2009 - 06/12/2009


11LC Springning Heste - A

Antal plac.: 4Metode: B3
Dotering: Tempo: 300

Dommere:C: Alette Frænell

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

-3

47

My Favorite

Stine Maria Jørgensen

Sportsrideklubben

43,80

0,00

H

 

26,00

0,00

1

2

7

5

Catino

Celine Reiland Weidich

Vestegnens Rideklub

43,90

0,00

H

 

27,60

0,00

1

3

-1

45

Loughnatousa Inksy

Cathrine Ibsen

Vordingborg Sportsrideklub

40,70

0,00

H

 

29,10

0,00

1

3

4

18

Lantine

Pernille Jarlkov

Albertslund Rideklub

47,50

0,00

H

 

29,10

0,00

1

-9

57

Monopoly

Tine Nielsen

Aagaardens Rideklub

51,30

0,00

H

 

29,60

0,00

1

2

25

Zaragoza

Emilie Fastrup

Ishøj Sportsrideklub

48,00

0,00

H

 

31,20

0,00

1

-7

51

Grangaarden´s Lacrosse

Lykke Harms

Dragør- Store Magleby Rideklub

45,50

0,00

H

 

33,00

0,00

1

-5

49

Lillevangs Campari

Anja Lunn

Sportsrideklubben

48,30

0,00

H

 

34,40

0,00

1

1

4

Coolcut Cash N Gold

Felicia O´reilly

Dragør- Store Magleby Rideklub

45,90

0,00

H

 

30,50

4,00

1

-4

48

Caruso

Christine Andie Pedersen

Sportsrideklubben Vallensbæk

43,40

4,00

H

-10

59

Veihaiwej Di San Patrignano

Pernille Stribolt

Sportsrideklubben

44,40

4,00

H

6

38

Flying Bee-Bob

Sara Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub

55,60

5,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Julestævne
05/12/2009 - 06/12/2009


12LB Springning Heste - A

Antal plac.: 3Metode: B3
Dotering: Tempo: 300

Dommere:C: Alette Frænell

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

-5

57

Monopoly

Tine Nielsen

Aagaardens Rideklub

45,30

0,00

H

 

29,70

0,00

1

2

2

5

Catino

Celine Reiland Weidich

Vestegnens Rideklub

41,20

0,00

H

 

33,30

0,00

1

3

-1

45

Loughnatousa Inksy

Cathrine Ibsen

Vordingborg Sportsrideklub

41,60

0,00

H

 

33,80

0,00

1

-3

47

My Favorite

Stine Maria Jørgensen

Sportsrideklubben

39,60

4,00

H

3

18

Lantine

Pernille Jarlkov

Albertslund Rideklub

40,60

4,00

H

4

38

Flying Bee-Bob

Sara Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub

45,10

4,00

H

5

25

Zaragoza

Emilie Fastrup

Ishøj Sportsrideklub

34,60

8,00

H

1

4

Coolcut Cash N Gold

Felicia O´reilly

Dragør- Store Magleby Rideklub

46,40

16,00

H

Top | Retur