Resultater
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram - ARK's Udvidede Klubstævne i Spring for Hest/Pony
05/09/2009 - 06/09/2009


Klasseoversigt
2.LD Pony - A
3.LC Pony - A
4.LB Pony - A
6.Minispring 80 cm - A
7.LD Hest - A
8.LC Hest - A
9.LB Hest - A
10.Minispring 80 cm - A
11.LD Hest - A
12.LC Hest - A
15.Kyllingespring 40 cm - A
16.Mikrospring 60 cm - A
17.LD Pony - A
18.LC Pony - A
19.LB Pony - A

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Udvidede Klubstævne i Spring for Hest/Pony
05/09/2009 - 06/09/2009


2 LD Pony - A

Antal plac.: 2 Metode: B0
Dotering: Tempo: 300

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

27

Saxo Højgaard - 1

Amira Maria Esati

Albertslund Rideklub

46,70

0,00

H

1

3

9

Oberst - 1

Anja Løhmann

Albertslund Rideklub

49,90

0,00

H

1

1

2

Cleopatra - 3

Trine E Larsen

Ledøje-Smørum Rideklub

52,80

0,00

H

2

25

Spotty - 2

Mika Christina Laursen

Albertslund Rideklub

70,70

12,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Udvidede Klubstævne i Spring for Hest/Pony
05/09/2009 - 06/09/2009


3LC Pony - A

Antal plac.: 3Metode: B3
Dotering: Tempo: 300

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

2

Cleopatra - 3

Trine E Larsen

Ledøje-Smørum Rideklub

50,50

0,00

H

 

28,00

0,00

1

2

7

38

Strawberry - 1

Amalie Lindhardt

Værløse Rideklub

46,80

0,00

H

 

29,70

0,00

1

2

2

37

Lightning - 1

Amalie Lindhardt

Værløse Rideklub

49,70

0,00

H

 

29,70

0,00

1

6

27

Saxo Højgaard - 1

Amira Maria Esati

Albertslund Rideklub

80,40

0,00

H

 

33,40

0,00

1

5

26

JS Booking´s Daalin - 1

Alexandra Wiese

Sportsrideklubben Vallensbæk

46,20

0,00

H

 

28,50

4,00

1

3

9

Oberst - 1

Anja Løhmann

Albertslund Rideklub

49,40

4,00

H

4

15

Pimboli - 1

Lisa Gress

Albertslund Rideklub

51,70

4,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Udvidede Klubstævne i Spring for Hest/Pony
05/09/2009 - 06/09/2009


4LB Pony - A

Antal plac.: 1Metode: B4
Dotering: Tempo: 300

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

38

Strawberry - 1

Amalie Lindhardt

Værløse Rideklub

46,00

0,00

H

 

31,50

0,00

1

3

15

Pimboli - 1

Lisa Gress

Albertslund Rideklub

57,70

0,00

H

 

36,10

0,00

1

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Udvidede Klubstævne i Spring for Hest/Pony
05/09/2009 - 06/09/2009


6Minispring 80 cm - A

Antal plac.: 2Metode: B0
Dotering: Tempo: 300

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

4

16

Tøzzen

Liv Hald

Albertslund Rideklub

41,20

0,00

H

1

1

12

Miss Money Penny

Emma Linnemann

Ledøje-Smørum Rideklub

56,60

0,00

H

1

5

19

Herkules

Mette  Pedersen

Stevnsbogaard Rideklub

57,30

0,00

H

1

3

11

Legenda

Tenna Olsen

Albertslund Rideklub

58,20

0,00

H

2

13

Duchess

Angelika Nallino

Albertslund Rideklub

110,00

12,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Udvidede Klubstævne i Spring for Hest/Pony
05/09/2009 - 06/09/2009


7LD Hest - A

Antal plac.: 3Metode: B3
Dotering: Tempo: 300

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

8

19

Herkules

Mette  Pedersen

Stevnsbogaard Rideklub

57,80

0,00

H

 

37,00

0,00

1

2

10

29

Flying Bee-Bob

Sara Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub

86,20

0,00

H

 

40,20

0,00

1

3

4

12

Miss Money Penny

Emma Linnemann

Ledøje-Smørum Rideklub

56,70

0,00

H

 

48,60

4,00

1

2

5

Jacmani

Karina Møss

Ledøje-Smørum Rideklub

62,80

0,00

H

 

86,50

4,00

1

7

14

Lantine

Pernille Jarlkov

Albertslund Rideklub

50,70

4,00

H

3

11

Legenda

Tenna Olsen

Albertslund Rideklub

53,40

4,00

H

9

8

Marengo

Ida Dyrbye Hersbøll

Karlslunde Rideklub

61,60

4,00

H

1

4

Haxholm´S Helene

Sidsel  Faarup

Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub

67,70

8,00

H

Diskvalificeret

6

35

Rocky Af Lilleris

Sophia O. Lund

Ledøje-Smørum Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Udvidede Klubstævne i Spring for Hest/Pony
05/09/2009 - 06/09/2009


8LC Hest - A

Antal plac.: 3Metode: B3
Dotering: Tempo: 300

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

18

Bakkegårdens Loyal

Christel  Hennebjerre

Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub

54,60

0,00

H

 

33,10

0,00

1

2

2

8

Marengo

Ida Dyrbye Hersbøll

Karlslunde Rideklub

51,60

4,00

H

3

7

5

Jacmani

Karina Møss

Ledøje-Smørum Rideklub

81,70

4,00

H

1

29

Flying Bee-Bob

Sara Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub

86,70

4,00

H

6

6

Skovgaardens Bess

Pia Høyer

Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub

71,10

8,00

H

8

4

Haxholm´S Helene

Sidsel  Faarup

Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub

82,10

12,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Udvidede Klubstævne i Spring for Hest/Pony
05/09/2009 - 06/09/2009


9LB Hest - A

Antal plac.: 1Metode: B0
Dotering: Tempo: 300

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

18

Bakkegårdens Loyal

Christel  Hennebjerre

Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub

H

1

6

Skovgaardens Bess

Pia Høyer

Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Udvidede Klubstævne i Spring for Hest/Pony
05/09/2009 - 06/09/2009


10Minispring 80 cm - A

Antal plac.: 3Metode: B0
Dotering: Tempo: 300

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

6

22

Ullerups Play Bricco

Pernille Bennesgaard Hørmann

Tømmerup Sportsrideklub

64,90

0,00

H

1

7

13

Duchess

Angelika Nallino

Albertslund Rideklub

65,00

0,00

H

1

5

20

Arabiens Mahayia

Caroline Nielsen

Glostrup Rideklub

69,20

0,00

H

1

3

14

Lantine

Pernille Jarlkov

Albertslund Rideklub

71,70

0,00

H

2

11

Legenda

Tenna Olsen

Albertslund Rideklub

80,00

4,00

H

1

7

Flying Fantasy

Mia  Sonberg

Albertslund Rideklub

80,90

8,00

H

4

17

Lando

Line B. Nielsen

Albertslund Rideklub

79,60

12,00

H

Diskvalificeret

8

28

Traneenggårds Athene

Anjelica Gluch

Albertslund Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Udvidede Klubstævne i Spring for Hest/Pony
05/09/2009 - 06/09/2009


11LD Hest - A

Antal plac.: 5Metode: B3
Dotering:

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

9

21

Lipton

Pernille Bennesgaard Hørmann

Tømmerup Sportsrideklub

59,00

0,00

H

 

29,10

0,00

1

2

6

13

Duchess

Angelika Nallino

Albertslund Rideklub

64,50

0,00

H

 

32,00

0,00

1

3

14

8

Marengo

Ida Dyrbye Hersbøll

Karlslunde Rideklub

62,30

0,00

H

 

34,20

0,00

1

4

17

29

Flying Bee-Bob

Sara Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub

71,00

0,00

H

 

35,00

0,00

1

5

16

5

Jacmani

Karina Møss

Ledøje-Smørum Rideklub

83,70

0,00

H

 

38,00

0,00

1

10

20

Arabiens Mahayia

Caroline Nielsen

Glostrup Rideklub

67,50

0,00

H

 

35,10

12,00

1

15

10

Cæsar

Kristina B. Købsted

Vestegnens Rideklub

63,10

4,00

H

3

3

Prestige

Karen Thingstrup

Albertslund Rideklub

67,50

4,00

H

1

16

Tøzzen

Liv Hald

Albertslund Rideklub

68,60

4,00

H

5

11

Legenda

Tenna Olsen

Albertslund Rideklub

71,90

4,00

H

8

19

Herkules

Mette  Pedersen

Stevnsbogaard Rideklub

90,50

4,00

H

4

14

Lantine

Pernille Jarlkov

Albertslund Rideklub

61,30

8,00

H

7

23

Mona

Emma-Luna Kabongo

Albertslund Rideklub

63,10

12,00

H

13

30

Cornell

Sabrina Maria Thastrup Oggesen

Sydsjællands Køre- og Rideforening

119,60

12,00

H

12

7

Flying Fantasy

Mia  Sonberg

Albertslund Rideklub

98,30

16,00

H

Diskvalificeret

11

28

Traneenggårds Athene

Anjelica Gluch

Albertslund Rideklub

H

Diskvalificeret

2

33

Sambuca

Kristina B. Købsted

Vestegnens Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Udvidede Klubstævne i Spring for Hest/Pony
05/09/2009 - 06/09/2009


12LC Hest - A

Antal plac.: 3Metode: B4
Dotering: Tempo: 300

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

5

21

Lipton

Pernille Bennesgaard Hørmann

Tømmerup Sportsrideklub

49,50

0,00

H

 

31,50

0,00

1

2

9

3

Prestige

Karen Thingstrup

Albertslund Rideklub

45,20

0,00

H

 

37,90

0,00

1

Diskvalificeret

7

8

Marengo

Ida Dyrbye Hersbøll

Karlslunde Rideklub

44,70

0,00

H

 

Diskvalificeret

1

Diskvalificeret

6

19

Herkules

Mette  Pedersen

Stevnsbogaard Rideklub

54,60

0,00

H

 

Diskvalificeret

1

3

10

Cæsar

Kristina B. Købsted

Vestegnens Rideklub

44,80

4,00

H

2

29

Flying Bee-Bob

Sara Farvin Henriksen

Albertslund Rideklub

47,00

4,00

H

1

30

Cornell

Sabrina Maria Thastrup Oggesen

Sydsjællands Køre- og Rideforening

72,30

4,00

H

4

23

Mona

Emma-Luna Kabongo

Albertslund Rideklub

42,50

8,00

H

8

5

Jacmani

Karina Møss

Ledøje-Smørum Rideklub

61,40

12,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Udvidede Klubstævne i Spring for Hest/Pony
05/09/2009 - 06/09/2009


15Kyllingespring 40 cm - A

Antal plac.: 1Metode: B0
Dotering: Tempo: 300

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

32

Stald Skærbæks Shakespeare

Hanne  Vaaben

Karlslunde Rideklub

70,80

0,00

H

1

1

25

Spotty - 2

Mika Christina Laursen

Albertslund Rideklub

83,60

0,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Udvidede Klubstævne i Spring for Hest/Pony
05/09/2009 - 06/09/2009


16Mikrospring 60 cm - A

Antal plac.: 1Metode: B0
Dotering: Tempo: 300

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

3

32

Stald Skærbæks Shakespeare

Hanne  Vaaben

Karlslunde Rideklub

72,50

0,00

H

1

25

Spotty - 2

Mika Christina Laursen

Albertslund Rideklub

68,90

4,00

H

2

17

Lando

Line B. Nielsen

Albertslund Rideklub

80,40

8,00

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Udvidede Klubstævne i Spring for Hest/Pony
05/09/2009 - 06/09/2009


17LD Pony - A

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering: Tempo: 300

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

15

Pimboli - 1

Lisa Gress

Albertslund Rideklub

55,90

0,00

H

 

38,30

0,00

1

2

4

27

Saxo Højgaard - 1

Amira Maria Esati

Albertslund Rideklub

63,00

0,00

H

 

44,80

0,00

1

1

39

Kimberly Simba BB - 3

Camilla Refsholm

Frederikshavn Rideklub

70,00

0,00

H

 

46,30

0,00

1

3

24

Trold - 1

Anette  Hedlund

Albertslund Rideklub

74,50

0,00

H

 

47,70

4,00

1

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Udvidede Klubstævne i Spring for Hest/Pony
05/09/2009 - 06/09/2009


18LC Pony - A

Antal plac.: 2Metode: B3
Dotering: Tempo: 300

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

2

15

Pimboli - 1

Lisa Gress

Albertslund Rideklub

66,00

0,00

H

 

48,70

4,00

1

2

1A

9

Oberst - 1

Anja Løhmann

Albertslund Rideklub

74,80

4,00

H

3

24

Trold - 1

Anette  Hedlund

Albertslund Rideklub

84,00

4,00

H

1

31

Hovgaards Calypso - 2

Mia Jensen

Stevnsbogaard Rideklub

153,80

4,00

H

5

27

Saxo Højgaard - 1

Amira Maria Esati

Albertslund Rideklub

77,20

12,00

H

Diskvalificeret

1B

39

Kimberly Simba BB - 3

Camilla Refsholm

Frederikshavn Rideklub

H

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - ARK's Udvidede Klubstævne i Spring for Hest/Pony
05/09/2009 - 06/09/2009


19LB Pony - A

Antal plac.: 1Metode: B0
Dotering: Tempo: 300

Dommere:

 
 

Plac

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

Resultat

Tid

Fejl

Runde

1

1

31

Hovgaards Calypso - 2

Mia Jensen

Stevnsbogaard Rideklub

70,10

4,00

H

11

9

Oberst - 1

Anja Løhmann

Albertslund Rideklub

76,80

8,00

H

Top | Retur