Resultater
Albertslund Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - Albertslund Rideklub Udvidede klubstøvne i dressur for pony og hest
25/02/2012 - 26/02/2012


Klasseoversigt
6.LD-Open Hest - A
7.LC-Open Hest - A
8.LB-Open Hest - A
9.LA1- 3 Open Hest - A
10.LA4- 6 Open Hest - A
11.MB Open Hest - A

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub Udvidede klubstøvne i dressur for pony og hest
25/02/2012 - 26/02/2012


6 LD-Open Hest - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere: C: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

119

HEJBØLS DE STRANO

Line Laursen

Gentofte Rideklub



69,33
2



69

69,330

1

12

88

CRAKSMAN M.

Tenna Olsen

Albertslund Rideklub



68,88
3



69

68,880

2

3

14

VALENTINS EMMA

Annette Hedlund

Albertslund Rideklub



68,00
3



68

68,000

3

8

58

SCHABLI

Maria  Olsen

Vestskovens Rideklub



67,77
7



68

67,770

5

57

SCHABLI

Maria Olsen

Vestskovens Rideklub



67,33
7



67

67,330

10

6

GOLDEN STAR BIRKELY

Olivia Pescatori

Stevnsbogaard Rideklub



67,22
7



67

67,220

6

5

SKOVGÅRDS HEARTBREAKER

Mette  Schmidt

Hvidovre Avedøre Rideklub



60,00
7



60

60,000

2

4

SKOVGÅRDS HEARTBREAKER

Mette Schmidt

Hvidovre Avedøre Rideklub



59,33
9



59

59,330

11

25

TRIBLE

Mette Gramkow

Gentofte Rideklub



57,77
10



58

57,770

4

32

CASHEW

Sandra Kempf

Albertslund Rideklub



54,00
10



54

54,000

7

33

CASHEW

Sandra Kempf

Albertslund Rideklub



53,88
12



54

53,880

9

3

BONITO

Betina Gandrup Nielsen

Albertslund Rideklub



48,88
13



49

48,880

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub Udvidede klubstøvne i dressur for pony og hest
25/02/2012 - 26/02/2012


7LC-Open Hest - A

Antal plac.: 7
Dotering:

Dommere:C: Christina M. Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

25

121

NITRO

Amanda Emilie Olsen

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening



73,33
2



73

73,330

1

6

110

MOONJAM'S MR. SUNSHINE

Rikke T. Svendsen

Rideklubben Ørsted Holme



71,66
3



72

71,660

2

1

139

STENVÆNGE PORCHE

Sofie T. Vagnholm

Albertslund Rideklub



69,58
5



70

69,580

3

19

113

NITRO

Amanda Emilie Olsen

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening



69,13
5



69

69,130

4

20

137

UZO HORSMARK

Stine Damkær

Odsherreds Rideklub



68,26
6



68

68,260

5

16

118

CARUZO

Natasha Pellarin Ekfeldt

Sportsrideklubben



66,95
10



67

66,950

6

24

2

DIXIE

Helena Ishøj  Nielsen

Albertslund Rideklub



66,66
10



67

66,660

7

14

92

ALBERT HORNBÆK

Inge  Faurschou

Kongelundens Rideklub



66,52
10



67

66,520

11

140

STENVÆNGE PORCHE

Sofie Torp  Vagnholm

Albertslund Rideklub



66,52
10



67

66,520

7

124

FANNIE AF NÆSBYSTRAND

Heidi  Poulsen

Hvidovre Avedøre Rideklub



65,83
11



66

65,830

3

119

HEJBØLS DE STRANO

Line Laursen

Gentofte Rideklub



65,00
11



65

65,000

21

46

CORLEONE H.

Linn Radsted

Vestegnens Rideklub



64,16
13



64

64,160

17

48

FANNIE AF NÆSBYSTRAND

Heidi  Poulsen

Hvidovre Avedøre Rideklub



63,91
15



64

63,910

5

87

LILLEGÅRDENS NAUTINUS

Kamilla Zahren

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening



63,33
15



63

63,330

9

1

DIXIE

Helena Ishøj Nielsen

Albertslund Rideklub



61,66
19



62

61,660

18

10

WALTHER

Mona Beck

Albertslund Rideklub



61,30
19



61

61,300

13

45

SVALEBO'S LEONARDO

Line Mortensen

Sportsrideklubben Vallensbæk



61,30
19



61

61,300

4

88

CRAKSMAN M.

Tenna Olsen

Albertslund Rideklub



61,25
19



61

61,250

12

25

TRIBLE

Mette Gramkow

Gentofte Rideklub



60,86
21



61

60,860

10

6

GOLDEN STAR BIRKELY

Olivia Pescatori

Stevnsbogaard Rideklub



60,43
21



60

60,430

22

19

PRINS

Nanna  Wentzel

Albertslund Rideklub



60,00
21



60

60,000

23

17

WALTHER

Mona Bech

Albertslund Rideklub



56,66
23



57

56,660

2

133

ROXY MODA

Amalie Rasmussen

Himmelev Rideklub



55,83
25



56

55,830

15

97

KYLIE

Cecilie Holm

Albertslund Rideklub



55,65
25



56

55,650

8

18

PRINS

Nanna Wentzel

Albertslund Rideklub






Opgi

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub Udvidede klubstøvne i dressur for pony og hest
25/02/2012 - 26/02/2012


8LB-Open Hest - A

Antal plac.: 4
Dotering:

Dommere:C: Helena Wachmann

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

13

11

HUMAN EYE

Christina Fricke Nielsen

Nordsjællands Sportsrideklub



70,76
2



71

70,760

1

6

31

ROYAL ROSE

Astrid Bay Rasmussen

Ledøje-Smørum Rideklub



67,03
3



67

67,030

2

14

107

SVALEGÅRDS AIMEÉ

Kicki Winter

Albertslund Rideklub



66,53
5



67

66,530

3

8

78

GENTLE TOUCH

Heidi  Vilhelmsen

Sportsrideklubben Vallensbæk



66,29
5



66

66,290

4

1

137

UZO HORSMARK

Stine Damkær

Odsherreds Rideklub



65,18
6



65

65,180

11

138

KROGÅRDENS ACTION

Renée Puk Hansen

Albertslund Rideklub



64,07
7



64

64,070

15

98

DALGAARDS KADIMA

Michaela Lagermann

Kongelundens Rideklub



63,84
8



64

63,840

3

45

SVALEBO'S LEONARDO

Line Mortensen

Sportsrideklubben Vallensbæk



62,96
9



63

62,960

9

79

LOTUS

Erika Juhl Jensen

Greve Rideklub



61,85
10



62

61,850

10

39

COYOTE

Jeanette Bonne Andersen

Kastrup-Tårnby Rideklub



60,37
11



60

60,370

4

46

CORLEONE H.

Linn Radsted

Vestegnens Rideklub



59,25
12



59

59,250

2

127

JOKER

Ninett Rasmussen

Ledøje-Smørum Rideklub



55,18
13



55

55,180

5

40

COYOTE

Jeanette Bonne Andersen

Kastrup-Tårnby Rideklub



54,81
16



55

54,810

7

93

D D FLETCHER

Camilla Frederiksen

Albertslund Rideklub



54,81
16



55

54,810

12

94

D D FLETCHER

Camilla  Frederiksen

Albertslund Rideklub



54,23
16



54

54,230

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub Udvidede klubstøvne i dressur for pony og hest
25/02/2012 - 26/02/2012


9LA1- 3 Open Hest - A

Antal plac.: 6
Dotering:

Dommere:C: Helena Wachmann

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

91

MAY SUNSET

Malene Aagreen Dominic

Holmegårdens Rideklub



69,61
3



70

69,610

1

18

89

SKOGLYS ZEVS

Asge Nilsson

Slagelse Garnisons Idrætsforening Rideklub



69,31
3



69

69,310

2

4

34

HOT SPOT

Amanda Bjørnebo Hansen

Albertslund Rideklub



67,30
4



67

67,300

3

20

109

MOONJAM'S POÉME - 1

Rikke T. Svendsen

Rideklubben Ørsted Holme



66,89
6



67

66,890

4

8

100

ZOPHIE ENGEL

Alexandra Helbech Mundt

Albertslund Rideklub



66,53
6



67

66,530

5

15

90

MAY SUNSET

Malene Aagreen Dominic

Holmegårdens Rideklub



65,86
9



66

65,860

6

3

43

DONAVAN

Camilla Krogh

Sportsrideklubben Vallensbæk



65,76
9



66

65,760

16

52

CASSIOPEIA

Tanja K Hansen

Hvidovre Avedøre Rideklub



65,51
9



66

65,510

11

51

CASSIOPEIA

Tanja K. Hansen

Hvidovre Avedøre Rideklub



64,61
10



65

64,610

6

130

SÅDAN SELINA

Tanja Jørgensen

Midtsjællands Rideklub



63,84
14



64

63,840

24

74

DORINA

Julie Botofte Hansen

Dragør- Store Magleby Rideklub



63,79
14



64

63,790

2

84

ANASTACIA

Christina Lorberg

Sportsrideklubben Vallensbæk



63,46
14



63

63,460

21

35

MR. PATAIYA

Anja Morell

Albertslund Rideklub



63,44
14



63

63,440

23

9

KILIMANJARO

Camilla Andersen

Ledøje-Smørum Rideklub



62,75
17



63

62,750

22

80

WILLEMIENTJE W.D LIEVENDAAL

Luise Rueholm Henriksen

Albertslund Rideklub



62,41
17



62

62,410

1

98

DALGAARDS KADIMA

Michaela Lagermann

Kongelundens Rideklub



62,30
17



62

62,300

14

41

AMAZING FIRFOD

Bibi Kongslev

Vestegnens Rideklub



61,37
18



61

61,370

9

42

AMAZING FIRFOD

Bibi Kongslev

Vestegnens Rideklub



60,76
21



61

60,760

12

64

HOECK'S ROXETTE

Randi Schou Warming

Tune Sportsrideklub



60,76
21



61

60,760

19

106

LILLEGÅRDENS NASA

Kamilla Zahren

Ørnebjerg Køre- Og Rideforening



60,68
21



61

60,680

17

65

HOECK'S ROXETTE

Randi Schou Warming

Tune Sportsrideklub



56,89
22



57

56,890

5

69

CARUMBINO

Helle Westh

Sportsrideklubben



54,23
23



54

54,230

7

8

MR. TOELT

Julie Heiden Nielsen

Sportsrideklubben






Opgi

13

99

ZOPHIE ENGEL

Alexandra Helbech Mundt

Albertslund Rideklub






Opgi

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub Udvidede klubstøvne i dressur for pony og hest
25/02/2012 - 26/02/2012


10LA4- 6 Open Hest - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Sabine Hultquist

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

9

115

STRANDAGERGÅRDS ATLANTA

Brit Andersen

Albertslund Rideklub



66,76
2



67

66,760

1

7

47

RUBIN EG

Emilie Kampmann

Sportsrideklubben Vallensbæk



65,58
3



66

65,580

2

1

134

MR. PATAIYA

Anja Morell

Albertslund Rideklub



63,23
4



63

63,230

3

2

80

WILLEMIENTJE W.D LIEVENDAAL

Luise Rueholm Henriksen

Albertslund Rideklub



62,94
7



63

62,940

11

36

SHIRON OX

Anette Gøbel Villadsen

Vestegnens Rideklub



62,36
7



62

62,360

5

61

REFLEX

Josephine Rasmussen

Gentofte Rideklub



62,35
7



62

62,350

8

116

UNIK FRØLUNDE

Karina Simonsen

Stutsborg Rideklub



61,76
11



62

61,760

3

9

KILIMANJARO

Camilla Andersen

Ledøje-Smørum Rideklub



61,47
11



61

61,470

4

74

DORINA

Julie Botofte Hansen

Dragør- Store Magleby Rideklub



61,47
11



61

61,470

10

129

MOSEGÅRDENS BENN

Christina  Gliese

Stevnsbogaard Rideklub



61,33
11



61

61,330

6

128

MOSEGÅRDENS BENN

Christina  Gliese

Stevnsbogaard Rideklub



60,88
12



61

60,880

Top | Retur

Resultatliste
Albertslund Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - Albertslund Rideklub Udvidede klubstøvne i dressur for pony og hest
25/02/2012 - 26/02/2012


11MB Open Hest - A

Antal plac.: 3
Dotering:

Dommere:C: Sabine Hultquist

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

126

MINNUETTE

Laura-Adele Nielsen

Solrød Rideklub



67,94
2



68

67,940

1

3

111

LOPAS-HØM

Julie Ehlers

Stutsborg Rideklub



66,15
3



66

66,150

2

5

81

AMAJA FIRFOD

Michala Fagerlind

Ballerup Rideklub



65,38
4



65

65,380

3

7

141

IMPERIAL CORVETTE

Katja Berg

Sportsrideklubben Vallensbæk



62,82
5



63

62,820

9

30

VESTGÅRDENS STARLIDO

Kristina Mathiesen

Holte Ride-Klub



61,53
6



62

61,530

10

103

CASTELLO

Mette Gramkow

Gentofte Rideklub



59,72
8



60

59,720

4

36

SHIRON OX

Anette Gøbel Villadsen

Vestegnens Rideklub



59,23
8



59

59,230

2

108

WEMBLY'S HIGHNESS

Trine Holm Søgaard

Sportsrideklubben



55,38
9



55

55,380

6

104

CASTELLO

Mette Gramkow

Gentofte Rideklub






Opgi

Top | Retur